Незважаючи на появу великої кількості різних пристосувань, садові вила не втратили своєї актуальності. Вони використовуються для найрізноманітніших завдань:
- для копання городу при посадці картоплі;
- для перекопування верхнього шару грунту;
- для розкидання добрив;
- для збирання гички;
- для сіна і т. Д.
Деякі фермери вважають за краще копати город лопатою і дивуються, коли хтось робить це за допомогою вил. Але насправді, такий інструмент має ряд переваг. По-перше, з його допомогою можна проводити аерацію грунту. Тобто, забезпечувати доступ кисню до коренів рослин, не пошкоджуючи їх. Додатково поліпшується доступ води і добрив.
По-друге, при вологій землі копання землі лопатою вкрай проблематичне. Воно не підходить для копки мокрого грунту, так як сильно налипає на поверхню металу. Доводиться постійно чистити лопату, втрачаючи багато часу.
По-третє, в грунті живуть дощові черв'яки, які також забезпечують аерацію, проробляючи підземні ходи поблизу коріння. Лопатою черв'як перерізується і гине.
Всіх цих труднощів можна уникнути, якщо використовувати копальні вила. Вони набагато зручніші, ніж лопати.
Хоча вила здаються досить простим інструментом, слід приділити увагу деяким моментам. В першу чергу, це ширина робочої частини. Для тонких робіт можна вибрати модель з шириною 12-20 см. Якщо треба буде розкидання добрив або згрібання трави, то потрібна ширша робоча частина - 25-30 см. У другому випадку зубці трохи розведені в сторони, щоб робота проходила швидше.
Кількість і форма зубців також грає роль. Зазвичай їх 3-5, але найпопулярніші моделі з 4 зубцями. 3-зубцеві вила використовуються для розпушування грунту, а 5-зубцеві для розкидання торфу або інших добрив. 4-зубцеві вважаються універсальними. Для копки використовуються прямі зуби, а для робіт із сіном, бадиллям, добривами трохи загнуті.
Для виготовлення робочої частини застосовується звичайна або нержавіюча сталь. У першому випадку метал додатково покривається захисним складом, що дозволяє уникнути корозії. На зимовий період потрібно очищати інструмент від землі, наносити мастило на метал. Зручність роботи залежить і від довжини живця. Для земляних робіт краще використовувати короткий держак 110-120 см. Для сіна або добрив більше підійде ручка довжиною в 150 см.
Вибираючи садовий інструмент, варто приділити увагу і виробнику. Краще якщо це буде відомий бренд. Ціна такої продукції хоч і вище, інструмент прослужить не один рік і буде зручним. Деякі компанії дають гарантію на садовий інструмент на 10 років і більше.
Якісні товари для дачі завжди можна купити в інтернет-магазині Leroy Merlin. Кращі вітчизняні та світові виробники пропонують тут продукцію за прийнятними цінами. Жителі будь-якого регіону країни зможуть купити інструмент в Леруа Мерлен. Для доставки використовуються транспортні служби. Жителі Києва і Одеси можуть забрати замовлену продукцію самовивозом на складі свого міста.