Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 7:30 до 22:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Свердла і бури

Ремонтні та будівельні роботи так чи інакше супроводжуються таким видом діяльності, як свердління. І головними помічниками в цій справі є такі допоміжні елементи, як свердла або бури. Їх підбирають в залежності від фронту робіт і матеріалів, з якими вони будуть взаємодіяти. Про те, що являють собою кожен з інструментів, в чому їх відмінності і якими вони бувають - розповімо далі.

КЛАСИФІКАЦІЯ свердел

Зовнішній вигляд інструменту представляється так: довгаста форма, спіральна поверхня, заточений робочий край. Однак всі його різновиди мають різне призначення. Одна сторона - місце кріплення, схоже у більшості моделей, а ось кінцеві ділянки різняться.

Популярні типи свердел і бурів:

 • для роботи по дереву;
 • для плитки;
 • форстнера;
 • сверло по металу;
 • по бетону;
 • зубило.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КОЖЕН ВИД ІНСТРУМЕНТУ

Практично 90% всіх робіт з свердління дерева виконуються за допомогою чотирьох основних допоміжних інструментів: спірального свердла діаметром 3-12 міліметрів, перового (12-40 міліметрів), бура (6-40 міліметрів) і розсувного, яке може мати змінний діаметр від 15 до 76 міліметрів.

Робота таким набором свердел ведеться без застосування ударної сили. Для варіації і змін отвори досить змінювати силу тиску і швидкість обертання електроприладу.

Свердла по металу мають більш складну будову, адже не так просто зробити отвір в міцному матеріалі. Тому робочі канавки ручного інструменту зрізані під кутом близько 55 градусів. Дві заточені кромки, які переплітаються між собою, утворюють аналог фрези. Існують свердла:

 • стандартні;
 • однокромочні;
 • спеціалізуються на глибокому свердлінні;
 • кільцеві;
 • типу «Жирова», із спеціальним заточуванням і трьома гострими конусами.

Для ще більш міцних матеріалів - каменю та кераміки - існують і спеціальні свердла з посиленим стрижнем і напайками. Окремо вибираються пристосування для бетону і цегли, які вставляються в ударну дриль.

Для перфоратора, який буде робити отвір у бетонній стіні, найкраще підійде бур малого діаметра, а ось для залізобетону або арматури знадобиться більший діаметр свердла. Керамічна плитка і скло вимагають спеціальних трубчастих насадок - «так званих балерінок» з алмазними коронками. Варто зазначити, що важливо правильно вибирати свердла в залежності від поверхні, з якої буде проводиться робота.

ПОКУПКА В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ LEROY MERLIN

Якщо ви хочете купити свердло, можна зробити це на сайті «Леруа Мерлен» з доставкою по всій території України провідними транспортними компаніями. Також можна здійснити самовивіз з Києва та Одеси.

При цьому важливо розуміти, для яких робіт інструмент призначається. Адже ціна - не головний показник, коли по приходу додому виявиться, що виріб просто не підходить під запланований фронт робіт. Виділяють комбіновані види свердел, які часто використовують в домашніх майстерень: під конформат (патрон з подвійним зенкером), Форстнера (для глухих отворів), для зняття фасок.

Якою б не була робота, важливо завжди стежити за цілісністю інструменту. Якщо він стоїть на місці і не заглиблюється в матеріал, зламався, перестав бути гострим або чути гучний свист, то це свідчить про те, що пора вирушати за новим помічником.

Читати повністю