/* /*]]>*/
Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 08:00 - 20:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Стамески і рубанки

Для роботи з деревом потрібні спеціальні інструменти. Якщо їх правильно підібрати, тоді можна проводити такі процеси в домашніх умовах, правильно та якісно робити обробку дерев'яних заготовок.

Саме тому варто купити стамеску по дереву та рубанок. Вони мають невисоку вартість, але здатні стати корисними у майстерні. Необхідно розглянути представлені варіанти та вибрати підходящий для поставлених завдань інструмент.

Як визначити призначення стамески?

Про це можна дізнатися, розглянувши кут заточування та його кромки, що відповідає за різання. Стамеска, що має великий кут заточування, має значну міцність. З таким інструментом знижується ризик пошкодження у випадках, коли прикладаються великі зусилля. Стамески, що розраховані на грубу роботу, мають кут 28-40 градусів.

Моделі, що належать до верстатних різновидів, часто використовуються у столярних роботах. Мають кут заточення – 20-31 градус. Такий вид характеризується гарною гостротою, поєднаною із міцністю.

Можна вибрати підрізну модель, яка зможе зняти тонкий шар стружки. Вона має найменший кут заточування – 15-20 градусів. Її варто використовувати для ретельніших робіт, які зможуть надати необхідний вид виробу.

Як поєднується пристрій стамески та ударні навантаження?

Дуже часто, щоб зняти шар стружки із заготівлі, потрібно прикладати додаткові зусилля. Для цього по стамесці майстер ударяє молотком. При цьому важливо знати, який інструмент може витримати такі ударні навантаження, а який може постраждати від цього, деформуватися. Розібратися в цьому допоможе пристрій стамески.

Є особливість у з'єднанні клинка з ручкою. Цей аспект розповість про призначення інструменту. За типом кріплення виділяють такі види: з конусною спідницею та хвостовиком. Перший різновид має велику стійкість до ударних навантажень, міцнішу конструкцію. Це відбувається через конусну форму, яка рівномірно розподіляє отриману енергію по всій конструкції. З таким інструментом можна працювати із твердими породами деревини.

Стамески з хвостовиком можуть витримувати ударні навантаження, але лише незначною мірою. Тому з ними варто поводитися делікатніше. За захист від розколу відповідає металеве кільце, що є у конструкції.

Коли може знадобитися рубанок?

Купити рубанок варто, коли потрібно провести стругання дерев'яних поверхонь. Інструмент може мати класичне конструктивне виконання та складатися з колодки, клину та ножа. Але у продажу є й електрорубанки. Ціна у них вища, ніж у ручних варіантів, але вона компенсується високою продуктивністю та зручністю використання.

Відрізнятися ручні рубанки можуть за призначенням і типом конструкції. Виділяють такі моделі інструментів:

  • для первинної обробки поверхні;
  • з одиночним та подвійним ножем;
  • торцевий, універсальний;
  • цинубель, що надає поверхні шорсткості;
  • фуганок чистовий;
  • ведмедка, яка передбачає роботу в парі.

Кожен із цих різновидів механічних рубанків має своє призначення та особливості застосування. Тому варто позначити, для яких видів робіт потрібен інструмент та яку він повинен проводити обробку.

Консультанти магазину Леруа Мерлен дадуть відповідь на всі запитання та допоможуть зробити правильний вибір. Замовити інструменти для роботи з деревиною можна з доставкою по Україні.

Читати повністю
Питання, які часто задають
Що таке стамеска?

Стамеска – ручний інструмент, який використовується для обробки дерева. Складається вона лише з двох частин — леза та рукоятки. Однак цей інструмент відрізняється типом заточування. Останній буває:

прямий;

кутовий;

радіусний;

косий;

скобчастий.

Також стамески діляться на ручні та ударні. Перші приводяться в дію лише зусиллям майстра, тоді як у другому випадку обробка матеріалу здійснюється завдяки легкому удару киянки по рукояті інструмента.
Навіщо використовуються стамески?
Стамеска застосовується для вибірки внутрішніх частин дерев'яних елементів. Це незамінний інструмент столярів та теслярів. Незважаючи на свою просту конструкцію, у багатьох випадках він незамінний. Його використовують для зачистки пазів, зняття фасок, нанесення різьблення. Також застосування стамески є актуальним, якщо необхідно зняти невеликий шар деревини. Існують столярні стамески, вони використовуються для калібрування замкових з'єднань, вирізування різних пазів і гнізд у столярних виробах.
Якиої фірми придбати стамеску?

Купуючи цей інструмент, однозначно потрібно вибирати надійного виробника, тому що неякісні стамески довго не прослужать. Якщо потрібен інструмент для нечастого використання, наприклад, побутових потреб, варто звернути увагу на товар бренду Sparta. До його переваг належить бюджетна вартість, при цьому ретельний контроль на всіх етапах виробництва зводить ризик браку до мінімуму.

Стамески Dexter розраховані на активнішу експлуатацію, завдяки чому відмінно підходять не тільки для побутових цілей, але і для професійного використання.