/* /*]]>*/
Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 08:00 - 20:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Дровоколи

Заготівля дров для лазні, приватного будинку або іншого об'єкта - заняття, що вимагає неймовірних фізичних зусиль, якщо працювати вручну. На це йде дуже багато часу, а іноді ручна праця просто недоречна, з причин неефективності. Тому для автоматичної заготівлі дров все частіше використовується спеціальне обладнання – дровоколи (дроворуби). Існує велика кількість моделей (гвинтові, рейкові, конусні), які лише незначно відрізняються принципом дії.

Конструкція дровокола

Якщо опалення в будинку дров'яне, то електричний дровокол - оптимальне рішення. Такі пристрої набагато зручніше звичайного колуна: вони здатні розколювати колоди товщиною до 25 см і довжиною до 0,6 м. На розколювання такої заготовки йде менше хвилини. Конструкція апарату надзвичайно проста, через що дуже ефективна. Поліно укладається в спеціальний жолоб, і на нього тисне клин гідравлічного верстата, розколюючи колоду навпіл.

Розрізняють такі види обладнання:

Побутові моделі. Зазвичай вони оснащуються електро двигуном. Такий дровокол працює практично безшумно, а на механічне розколювання заготовок йде мінімум часів. Потрібно лише включити прилад, встановити поліно і натиснути на кнопку. Побутові моделі працюють від мережі 220 В.
  • Напівпрофесійні моделі. Працюють на бензині або дизельному паливі. Їх використання актуально при необхідності заготовки великої кількості дров.
  • Професійні агрегати - використовують приводи важкої техніки або власні потужні двигуни.
Для заготівлі дров для будинку, невеликого комерційного об'єкту, лазні цілком достатньо побутового пристрою. Протягом декількох днів воно допоможе заготовити дрова на всю зиму.

Особливості вибору дровокола

Механічний колун повинен бути виготовленим з промислової стали, так як протягом всього терміну експлуатації механізм буде відчувати великі навантаження: на поліна йде тиск 5-6 т / кв. см. Щоб пристрій прослужило довше, слід оглядати заготовки на предмет наявності металу (цвяхи, осколки). Металеві предмети можуть призвести до прискореного зносу клину.
Деякі породи деревини вимагають великого тиску для розколювання. Побутові моделі призначені для порівняно м'яких порід дерева (тополя, липа, осика, груша, горіх). Для розколювання пнів знадобиться обладнання з робочим тиском понад 7 т.
Для безпеки пристрій вимагає натиснення одночасно двох кнопок, щоб обидві руки були задіяні і жодна з них не потрапила під ріжучий клин. Вага дровокола перевищує 20 кг, тому для зручності транспортування в межах двору він встановлюється на невеликі колеса. Перевозити обладнання може всього одна людина.

Купівля дровокола в Леруа Мерлен

Купити дроворуби ви завжди зможете в Leroy Merlin. Наш інтернет-магазин пропонує обладнання відомих компаній за доступною ціною. Ви можете самостійно забрати замовлений товар на одному зі складів Києва чи Одеси. Жителі інших регіонів можуть скористатися послугами транспортних служб для отримання товарів.
Читати повністю