Садова ділянка або клумба будуть радувати власника тільки в тому випадку, якщо він потурбується про здоров'я рослин. Без добрив та стимуляторів росту квіти, фрукти і овочі будуть рости набагато гірше. Якщо раніше для рослин використовувалися виключно органічні компоненти, то зараз вибір препаратів набагато ширше, а їх ефективність в рази вище.
Раніше для дачника були доступними лише гній, деревна зола, торф, компост. Не можна сказати, що така підгодівля для картоплі або для полуниці неефективна, але вона не зрівняється з сучасними матеріалами. Адже концентрація корисних речовин у них вища, ніж в перерахованих добривах для рослин.
Крім того, для квітів в горщиках або на декоративної клумбі в керамзиті тільки гній або пташиний послід не підійде. Хоча їх і розводять із водою, неприємний запах залишається. Ті ж обставини стосуються компосту і золи: їх можна вносити тільки на етапі висадки квітів.
Найпопулярнішими типами на сьогодні вважаються такі добрива:
- аміачна селітра - використовується для покращення росту рослин, вноситься при посадкових роботах;
- сульфат амонію - відмінне підживлення;
- сечовина - для зростання врожайності дерев;
- натрієва селітра - для активізації фотосинтезу;
- фосфоритне борошно - для орхідей та інших декоративних рослин;
- суперфосфат - підходить для огірків, троянд, полуниці, томатів;
- хлористий калій і калійна сіль - для підвищення якості плодів, вноситься після збору врожаю.
Крім того, існують комплексні добрива, які діють різноспрямовано. Тобто, як вкорінювачі, стимулятори росту, активатори фотосинтезу та цвітіння і т. Д. Вкрай обережно потрібно ставитися до препаратів на основі фосфору. Не варто перевищувати зазначену концентрацію, щоб не завдати шкоди рослинам і власному здоров'ю.
Є три головні критерії вибору:
- Тип і кислотність грунту - беручи до уваги ці показники, вибирається відповідний тип препаратів.
- Тип самих рослин - деяким квітам або плодоовочевим культурам протипоказані певні речовини.
- Співвідношення складових (фосфор, азот, калій) - вказується в процентах. Чим вище показник корисних речовин, тим краще.
Кожен з типів добрив вноситься в певний період. Наприклад, на стадії посадки або цвітіння. Препарати повинні бути свіжими, інакше ними може бути завдано шкоди, а не користь. Якщо залишилася частина добрива, то зберігати її можна тільки в герметичній упаковці: на відкритому повітрі і при підвищенні вологості властивості втрачаються.
Купити укорінювачі для овочів і інші добрива завжди можна в інтернет-магазині Леруа Мерлен. Жителі будь-якого міста України зможуть замовити доставку з Leroy Merlin, а в Києві та Одесі є склади для самовивозу.
Правильна і своєчасна підгодівля саду і городу дозволить істотно збільшити врожайність, захистити рослини від бур'янів, паразитів і хвороб. Квіти будуть красивими, а вирощені на власній ділянці, овочі і фрукти смачними і корисними.