/* /*]]>*/
Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 7:30 до 22:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Ванна кімната

Назад до списку статей

Як обрати унітаз

Унітаз – це невід’ємний елемент ванної кімнати чи вбиральні. Він складається з чаші і зливного пристрою, що встановлюється в сантехнічному вузлі. На сьогодні існує широка різноманітність конструкцій і моделей унітазів, що відрізняються технічними характеристиками, споживчими властивостями і дизайном.Класифікувати ці прилади можна за такими характеристиками:
- вид установки;
- наявність зливного резервуару (бачка);
- спосіб його установки і особливостей конструкції;
- конструкція самого унітазу (чаша, випуск, злив);
- матеріал виготовлення.

Тип установки

Існують різні комплектації унітазів: унітаз підлоговий і унітаз підвісний. Від комплектації залежить тип установки приладу.

Підлоговий унітаз - традиційна і найпоширеніша конструкція, яка може бути у вашій ванній кімнаті. Він встановлюється на підлогу і кріпиться спеціальними сантехнічними дюбелями, що поставляються в упаковці. До керамічного унітазу потрібно придбати пластиковий бачок, який може бути різноманітних на вибір конструкцій. Існує варіант вибору верхнього або нижнього бачка.

Підвісний унітаз має горизонтальне кріплення до стіни, або, частіше, до спеціальної металевої рамі з трубного профілю (інсталяції), яка в свою чергу кріпиться до стіни і підлоги. Підвісна конструкція повинна витримувати навантаження до 400 кг. Таке кріплення може заощадити простір (якщо є достатньо місця, куди буде монтуватися інсталяція, не займаючи при цьому корисну площу), спрощує прибирання та створює привабливий зовнішній вигляд.


Інсталяційна система

Підвісні унітази вимагають спеціального кріплення на інсталяційну систему для прихованого монтажу. Завдяки якому, на стіні видно лише навісний унітаз та кнопку змивання. Якщо ви не можете приховати інсталяційну систему у стіні, ви можете докупити спеціальну облицювальну панель. Можна окремо купити інсталяційну систему та підібрати до неї відповідний унітаз, або ж купити вже готовий комплект. Також ви можете підібрати до комплекту відповідну кнопку змиву, яка може різнитися за кольором.


Механізми виводу

Унітаз може мати горизонтальний, вертикальний або косий (похилий, 30-45°) вивід води.

Вертикальний вивід забезпечує найбільш компактний монтаж, але вимагає наявності каналізаційної труби в підлозі. Найчастіше їх використовують в приватних будинках при приватному будівництві. Вони має деякі переваги перед іншими видами унітазів, що мають іншу конструкцію підключення до каналізації.

Горизонтальний вивід розташовується на рівні з каналізаційним стояком. Це досить універсальний варіант. Зустрічається в шведських і фінських моделях.

Косий вивід знаходиться під кутом 30-45 градусів до підлоги. Часто зустрічається на вітчизняному ринку сантехніки. Дозволяє встановлювати і підлогові, і підвісні моделі.


Додаткові елементи:

Як правило, унітази продаються укомплектовані сидіннями. Але крім найпростішого варіанту, доступні напівтверді сидіння, які мають мікро ліфти і виконують бактерицидну функцію.

Якщо ви окремо купуєте сидіння, звертайте увагу на відстань між кріпленнями. Ви можете обрати сидіння із плавним типом опускання. Ці сидіння являються безпечними для дітей та не створюють шуму.