Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 8:00 до 20:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Настінні покриття та декор стін

Назад до списку статей

Як обрати шпалери

Дізнайтесь більше про існуючі види шпалер, їх переваги та недоліки і про те, що обов’язково потрібно пам’ятати під час поклейки шпалер. Також ми підготували для вас корисне відео, на якому детально розібрали всі важливі моменти процесу вибору шпалер.


Якими бувають шпалери

Зазвичай шпалери поділяють на п’ять основних груп: паперові, вінілові, шпалери під фарбування, склошпалери та фотошпалери.

Паперові шпалери – найчастіше використовуються в дитячих кімнатах, оскільки такі шпалери виготовляються з екологічно чистих матеріалів. Сучасні виробники виготовляють паперові шпалери з найрізноманітнішими дизайнами, в тому числі з персонажами улюблених мультфільмів. Такі шпалери складно клеїти, так як вони мають дуже тонкий внутрішній шар. І за рахунок цього часто рвуться. Також не рекомендується клеїти паперові шпалери в приміщеннях з високим рівнем вологи. Це негативно вплине на їх довговічність.

Переваги:
- екологічні
- низька ціна
- шпалери, що "дихають"

Недоліки:
- нестійкі до вологи
- складно клеїти, оскільки вони тонкі і клей потрібно наносити як на шпалери, так і на стіну
- малюнки можуть тьмяніти з часом під впливом сонячного проміння


Вінілові шпалери міцніші та прктичніші у порівнянні з паперовими шпалерами. Вони стійкі до вологи, миття та чищення. Під час поклейки цього виду шпалер, клей необхідно наносити і на шпалери, і на стіну. Виділяють також окремий підвид вінілових шпалер – шпалери на флізеліновій основі. Поклейка таких шпалер простіша, оскільки клей необхідно наносити тільки на смугу шпалер, яку ви прикладаєте до стіни.

Переваги:
- довговічніші, ніж паперові
- стійкі до миття
- широкий асортимент на ринку
- стійкі до впливу сонячного проміння
- добре приховують нерівності стін та стелі

Недоліки:
- дешеві моделі шпалер можуть містити токсичні речовини
- важкі у поклейці


Флізелінові шпалери складаються з целюлози та хімічних волокон. Ці шпалери надзвичайно міцні та зносостійкі. Ми радимо їх обирати для ремонтних робіт в новобудовах. Оскільки флізелін досить міцний, він гарно приховує мікротріщини, які з часом утворюються при усадці будинку. Якісні флізелінові шпалери можна перефарбовувати більше 5 разів. Якщо ви шукаєте високоякісне настінне покриття для вашої оселі, то флізелінові шпалери будуть найкращим рішенням для вас.

Переваги:
- екологічні
- надстійкі до миття
- легко знімаються при повторній переклейці шпалер на стінах
- стійкі до впливу сонячного проміння
- добре приховують нерівності стін та стелі
- шпалери, що "дихають"
- не деформуються після висихання
- надзвичайно легкі в поклейці - клей наносять тільки на стіну

Недоліки:
- тонкі або "напівпрозорі". Тобто необхідно ретельно підготувати стіну, щоб не було зайвих «слідів» або темних плям.
- ціна вища, ніж у інших видів шпалер – паперових або вінілових.


Шпалери під фарбування – це двошарові шпалери білого кольору, які, зазвичай, дуже щільні та товсті. Щоб ці шпалери витримували перефарбування, їх просочують спеціальною речовиною, яка захищає від вологи. Сучасні виробники створюють найрізноманітніші геометричні дизайни шпалер, які гарно виглядатимуть у різних приміщеннях і завдяки цьому є універсальними. Клеїти такі шпалери дуже просто. Їх можна навіть не стикувати з візерунком на стіні. Вам потрібно нанести клей тільки на полотно і через 10 хвилин можна приклеювати смугу на стіну.

Склошпалери або скловолокнисті шпалери – для їх виготовлення використовують скловолокно. Це міцний матеріал, який має армуючі властивості - гарно перешкоджає появі тріщин на стінах. Це пожежостійкий вид шпалер. Перед тим, як клеїти склошпалери, варто ретельно підготувати поверхню стін та стелі – вирівняти нерівності та прогрунтувати.

Фотошпалери домогають зручно виокремити одну зону в кімнаті. Дизайни малюнків можуть варіюватися: від дитячих героїв і геометричних фігур до абстракцій та рослинних мотивів. На сьогодні, дуже популярними є 3д-малюнки, при погляді на які створюється враження реального пейзажу, вигляду з вікна тощо.


Корисні поради: Про що варто пам’ятати перед покупкою шпалер

1. Переконайтеся, щоб вибрані рулони шпалер мали однаковий номер партії. Рулони однієї й тієї ж моделі, але з різних партій можуть мати невелику різницю відтінків.

2. Якщо на шпалерах є малюнок, - порахуйте, скільки потрібно рулонів шпалер для правильного підбору малюнку. Інформацію можна дізнатися на упаковці продукту або ж від консультанта Леруа Мерлен.

3. Якщо ви запланували поклейку стель, то їх необхідно клеїти в першу чергу, а потім вже переходити на стіни.

4. Перед тим, як купувати шпалери, перевірте, чи достатньо підготовлена ваша стіна. Нові стіни потрібно поґрунтувати, а залишки старих шпалер - усунути за допомогою спеціальних засобів для зняття шпалер.

5. Кожний різновид шпалер потребує відповідного виду клею. Інформацію про потрібний клей можна побачити на упаковці або ж запитати у продавця-консультанта безпосередньо в магазині. Наприклад, для вінілових шпалер необхідно взяти спеціалізований клей, виготовлений саме для цього типу настінного покриття.


Додаткові матеріали, які знадобляться для поклейки шпалер

Додаткові матеріали, які знадобляться для поклейки шпалер

1) Клей

2) Грунтівка

3) Засіб для видалення шпалер (якщо необхідно)

4) Шпатель – застосовується для обрізання країв

5) Ніж малярний (канцелярський)

6) Валик для швів – застосовується для «прокатки» шпалерних швів

7) Кюветка

8) Валик

9) Висок

10) Пензель – для нанесення клею у важкодоступних місцях