Інструменти

Назад до списку статей

Як обрати мийку високого тиску

Мийка високого тиску - це миючий апарат, який здатний швидко і якісно очистити від бруду автомобіль, садову техніку, інвентар, фасад і сходи будинку, вікна, бруковані доріжки, басейн, а також видалити іржу і стару фарбу з металевих поверхонь і прочистити каналізацію.

Мийка високого тиску - це миючий апарат, який здатний швидко і якісно очистити від бруду автомобіль, садову техніку, інвентар, фасад і сходи будинку, вікна, бруковані доріжки, басейн, а також видалити іржу і стару фарбу з металевих поверхонь і прочистити каналізацію.

Апарат високого тиску може перетворити виснажливий процес миття в просту і швидку процедуру, яка не потребує від оператора спеціальних навичок і не забере багато часу.

Щоб вибрати якісну мийку потрібно для початку розібратися - що це за прилад і з яких деталей він складається. Насправді мийка високого тиску не дуже складний агрегат. Його головні елементи - мотор, помпа, що подає воду, шланг з миючою насадкою, корпус і кабель.

Мотор - це серце автомийки високого тиску, від його якості і потужності залежать можливості приладу. Зазвичай мийка високого тиску оснащується електромотором. Вкрай важливо, щоб у нього був захист від перепадів напруги, інакше довго він не прослужить.

Помпа - елемент, відповідальний за подачу води і її натиск. Вода під тиском надходить в шланг, який закінчується насадкою. Насадка змінює конфігурацію водяного потоку, це необхідно для різних типів робіт - власне миття, нанесення піни або видалення застарілого товстого шару бруду.

Існує декілька конфігурацій подачі води:

1) конус розхідний (застосовується для очищення великої площі);
2) точковий струмінь води (застосовується для відмивання сильно забруднених ділянок);
3) точковий потік води, що обертається (має високу здатність до очищення і охоплює широку площу).

Застосування апарату забезпечує 10-ти кратну економію води в порівнянні зі звичайним шлангом, а також значно економить час.

Важливі параметри

- Робочий тиск (бар) є визначальною характеристикою мийки.
- Подача води (л/год) - чим вище пропускна здатність, тим більше можливостей, але і ціна апарату - вище.
- Температура води - максимальна температура води на вході в апарат, найчастіше менше 60. Зараз є мийки з підігрівом і працюють з гарячою водою.- Тип приводу. Насос може приводитися в рух:
- двигуном внутрішнього згоряння (бензиновий або дизель). Такі мийки мають більшу мобільність і автономність;
- електродвигуном різної потужності. Вони найбільш поширені. При покупці слід звернути увагу на відповідність параметрів вашої електромережі та мийки.

Система подачі води

Зверніть увагу на те, як вода буде надходити в мийку. Подача води може відбуватися за рахунок всмоктування, тобто ви можете використовувати глибокы пластиковы ємкості (відро), або за рахунок стороннього напору. У другому випадку мийку потрібно буде приєднувати до водопроводу. Обов'язково потрібно уточнити, з якого матеріалу зроблена помпа (механізм, що піднімає тиск води). Найкращий варіант - це металева помпа: вона найбільш довговічна і зносостійка. Втім, помпа із пластику з металевими вставками теж прослужить досить довго.

Класифікація мийок

Класифікація мийок

Побутові (початковий клас) - нечасте використання (до ста годин на рік):

 - Можуть працювати від звичайної електромережі.
 - Можуть працювати обмежений час роботи 2-3 години в день.
 - В насосі застосовуються матеріали, що дозволяють знизити собівартість (алюміній, пластик, латунь). Пластиковий корпус не розбирається і не підлягає ремонту.
 - Тиск 20-110 бар.
 - Подача води до 420 л / год.
 - Вага від 3 до 15 кг.
 - Забір води з зовнішньої ємності не передбачений.
 - Застосування: вдома, на дачі, в котеджах для миття садових меблів та інвентарю.
 - Поряд з двигунами з повітряним охолодженням випускаються моделі з водяним охолодженням двигуна.

Побутові (середній клас) розраховані на експлуатацію протягом сотень робочих годин на рік:

 - Можуть працювати тільки з перервами.

 - Насосний блок виробляється з міцніших матеріалів.

 - Тиск 160 бар.

 - Подача до 500 л/год.

 - Можуть працювати з індивідуальною зовнішньою ємністю.

Професійні (найвищий клас) розраховані на експлуатацію протягом тисячі робочих годин на рік:

  - Працювати на таких мийках можуть професіонали понад три години в день.
  - Насосний блок виконаний з латунних сплавів, клапани - зі сталі.
  - Тиск до 1500 бар.
  - Подача води до 600 л/год.
  - Вага понад 300 кг.
  - Можуть працювати не тільки від магістрального водопроводу, але і з незалежної ємністю.
  - Чим більше потужність і продуктивність мийки, тим вона дорожча.

Поради щодо користування

Мийка повинна бути обов'язково обладнана колісною базою, інакше вам доведеться тягати її за собою навколо машини, а з огляду на її вагу - це не найкраще задоволення.

Постарайтеся зберегти пістолети, насадки та іншу гарнітуру. Саме вони ламаються першими. Якщо ви обрали дві моделі з однаковими характеристиками і маєте сумнів, то віддавайте перевагу тій, до якої додається набір аксесуарів: додаткові насадки, щітки, шланги. Вони вам обов'язково знадобляться.

Не залишайте апарат на морозі. Він може пошкодити мотор та шланг. Не загинайте та не пережимайте шланг, щоб він прослужив довше. Будьте обережними, коли вмикаєте струмінь. Потік води надзвичайно сильний, а тому може травмувати; не наводьте його на людину чи тварину.