Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 7:30 до 22:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Освітлення

Назад до списку статей

Як обрати лампочку

Вибір лампочки зазвичай не є простим. Існує безліч параметрів, які потрібно взяти до уваги. Лампочки поділяють на три основні види: розжарювання, галогенові та енергозберігаючі (люмінесцентні або LED лампи).

Дізнайтеся більше з корисного відео.Лампочки розжарювання

Лампочки розжарювання

Лампочки розжарювання вже зараз починають офіційно вилучати із обігу в країнах ЄС. Вони споживають значну кількість електроенергії та виділяють багато тепла. Часто перегорають. Їх термін служби складає приблизно 1000 годин. Ці лампочки коштують недорого, але і служити також будуть недовго.

Спектр світла ламп розжарювання схожий до сонячного спектру. Їх часто застосовують для освітлення дзеркал у ванній кімнаті. Під світлом лампочок розжарювання макіяж буде виглядати найбільш натуральним.


Галогенові лампочки

Галогенові лампочки

Галогенові лампочки використовують на 30% енергії менше у порівнянні із лампочками розжарювання, але при цьому світять на 30% яскравіше. Термін служби ламп цього типу складає від 2000 до 3000 годин.

Галогенові лампочки, як і лампи розжарювання, можуть використовуватись для освітлення різного типу приміщень. Наприклад, для підвісної стелі ці лампи - ідеальний варіант, оскільки дуже компактні. Дуже часто галогенове світло використовують для освітлення товарів у торгівельних зонах та вітринах магазинів. Завдяки газу галогену це світло має дуже приємний, яскравий відтінок.


Енергозберігаючі лампочки

Енергозберігаючі лампочки

Енергозберігаючі лампочки, або ж люмінесцентні та компактні люмінесцентні, на 80% економніші у порівнянні з традиційними лампочками. Термін їх служби складає від 6000 до 15000 годин.

Люмінесцентні лампи працюють за рахунок ультрафіолетового випромінювання. Ці лампи містять невелику кількість парів ртуті, тому їх не можна викидати у смітник, а необхідно здавати на утилізацію в спеціалізовані організації. Лампи цього типу все менше користуються популярністю серед користувачів, оскільки з’явились більш економніші та екологічніші LED-лампи, які, до того ж, мають довший термін служби.


LED лампочки

LED лампочки

Найбільш ефективними серед лампочок є LED. Вони економлять до 90% енергії, порівнюючи з традиційними лампочками, а їх термін служби складає від 20 000 до 40 000 годин.

Джерело їх світла - світлодіоди, які використовуються для побутового, промислового та вуличного освітлення. Такі лампи є екологічно чистими, оскільки вони не мають складових, які містять ртуть. Саме тому їх часто використовують для освітлення дитячих кімнат. Світлодіодні лампи – це найоптимальніший вибір для тих, хто обирає економічне та екологічно чисте джерело світла для дому, з довгим терміном служби.


Основні характеристики лампочок

Основні характеристики лампочок

Більше деталей про технічні характеристики лампочок можна дізнатися з упаковки продукту. Зазвичай, там Ви знайдете опис таких корисних характеристик:

1) термін служби лампочки,
2) клас енергоспоживання (скільки електроенергії споживає лампа. Напр.: A, B, C, D),
3) світловий потік (чим він потужніший, тим більшу площу приміщення можна освітити. Вимірюється в люменах (ЛМ),
4) приблизну кількість включень/виключень лампочки,
5) колірна температура (Описує, який колір світла має лампочка - «теплий» або ж «холодний»),
Важливим елементом конструкції лампочки є цоколь. Перед покупкою обов’язково перевірте, який тип цоколю має ваш світильник.


Форми та цоколі

Форми та цоколі

В магазинах Леруа Мерлен ви зможете купити лампочки найрізноманітніших форм: стандартної, форми кулі, свічки класичної та вітряної свічки, сферичної форми тощо.
Також ви можете обрати нетипові декоративні лампочки. Перед покупкою обов’язково зверніть увагу на те, чи буде вибрана вами лампочка підходити до вашого світильника за стилем та типом цоколя. Саме цоколь з’єднує лампочку з патроном. Тому важливо відразу обрати потрібний тип цоколя, інакше лампочка може не вкрутитися в патрон. Різні типи цоколів мають відповідне маркування. Напр., для традиційних побутових люстр зазвичай використовують лампи з цоколями типу Е27 або Е14, для світлодіодних – G4, GU10 тощо. Цифра у назві цоколя вказує на його діаметр.