Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 8:00 до 20:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Електротовари

Назад до списку статей

Як обрати кондиціонер

Правильний вибір кондиціонера - гарантія комфорту вашої оселі у літній сезон спеки. Щоб вдало вибрати надійний кондиціонер, варто зосередитися на декількох ключових речах. Ця стаття допоможе вам детальніше розібратися в існуючих типах кондиціонерів, їх базових функціях та корисних порадах стосовно продовження терміну служби придбаних кондиціонерів.

Як визначити потрібну потужність кондиціонера

Вибір потужності кондиціонера залежить від розміру та розташування приміщення (на сонячній стороні або ж в тіні). Чим більше приміщення – тим потужнішим має бути ваш прилад. Це правило стосується і рівня освітленості дому – оселі з постійним попаданням прямого сонячного проміння потребують потужніших кондиціонерів.

Визначити потрібну потужність кондиціонера просто – на один квадратний метр площі приміщення має припадати 100 Вт потужності приладу. Наприклад, щоб створити комфортне середовище в кімнаті площею до 20 кв метрів (за умови, що там присутні максимум 2 людини і немає джерел тепла), вистачить потужності кондиціонера в 2 кВт. Для кімнати в 30 кв. м. – 3 кВт, 50 кв.м. – близько 5 кВт і так далі. При цьому, якщо ваша кімната більшу частину дня перебуває під впливом прямого сонячного проміння, потрібно збільшити потужність мінімум на третину.

Часто потужність кондиціонерів вимірюється в BTU (British Thermal Unit). Перевести показник потужності з кВт в BTU дуже просто за наступною формулою: 1 кВт = 3412 BTU. Скажімо, для кімнат площею до 20 кв.м. підійдуть кондиціонери з показником в 7000 BTU та вище.

Замовити послугу встановлення кондиціонерів Ви можете у наших партнерів, дивіться детальнішу інформацію за посиланням.

Який вид кондиціонера обрати

За типом установки кондиціонери поділяють на чотири основні види:

► Мобільні

ПЕРЕВАГИ:
- Портативність - головна перевага цього типу кондиціонерів. Їх можна вільно пересовувати з місця на місце, не руйнуючи існуючі стіни чи інші предмети інтер'єру.
- Легкість установки. Мобільні кондиціонери не потребують спеціальної установки - їх легко встановити власноруч, без звернення до професіоналів. Для цього досить розмістити прилад у кімнаті та вивести повітропровід назовні - через вікно або спеціальний отвір у стіні. Це спеціальний шланг діаметром близько 10 см і завдовжки до 1 м 50 см. Через нього виходить гаряче повітря.

НЕДОЛІКИ:
- Високий рівень шуму. Всередині мобільних кондиціонерів одночасно розміщено компресор і вентилятор. Що значно збільшує гучніть роботи приладу на відміну від настінних спліт-систем, де ці два елементи розведені по різні сторони стіни - ззовні та всередині кімнати.
- Обмежена потужність. Зазвичай максимальна потужність мобільних кондиціонерів не перевищує 4 кВт.
- Висока ціна у порівнянні зі стаціонарними кондиціонерами.

► Віконні
Раніше це був найпоширеніший тип кондиціонерів, проте в даний час, у зв'язку зі зниженням попиту, лише деякі виробники пропонують подібні моделі.

ПЕРЕВАГИ:
- Дистанційне управління. У комплектації більшості дорогих моделей віконних кондиціонерів присутній пульт дистанційного управління, що дозволяє керувати приладом на відстані.
- Функція нагріву повітря в приміщенні. Моделі з високою потужністю (від 5 кВт) мають спеціальний режим нагріву. Проте, коштують такі кондиціонери значно дорожче простих моделей.

НЕДОЛІКИ:
- Порушення теплоізоляції будинку. Основним недоліком цього типу кондиціонерів є те, що при їх монтажі порушується теплоізоляція приміщення. Для встановлення віконного кондиціонера необхідно вирізати прямокутний отвір у віконному склі або тонкій стіні. Після чого прилад встановлюють в утворений отвір, внаслідок чого взимку холодне повітря може проникати всередину оселі через корпус кондиціонера.
- Зменшення освітленності кімнати. З-за того, що віконні кондиціонери перекривають собою частину вікна, освітленість приміщення знижується.
- Високий рівень шуму, спричинений роботою вентилятора.

► Підлогово - стельові кондиціонери
Підлогові стаціонарні системи застосовуються для обслуговування великих приміщень. Вони працюють за тим же принципом, що і настінні спліт-системи, тобто на вулиці встановлюється зовнішній блок, а в приміщенні внутрішній і охолодження відбувається за рахунок циркуляції фреону по міжблочній трасі. Відмінність підлогово-стельових кондиціонерів від настінних полягає в можливості їх установки під стелею або на підлозі.

Також існують кондиціонери, що встановлюються тільки на підлозі або тільки на стелі. Наприклад стельовий кондиціонер зручно встановити в разі якщо в кімнату бажано встановити касетний кондиціонер, але в ній немає підвісних стель. В цьому випадку стельовий кондиціонер прекрасно підійде в якості заміни. Вони дуже компактні і в середньому товщина стельового кондиціонера становить 150-250 мм.

У кондиціонерів підлогового типу є 2 варіанти установки - власне впритул до підлоги або в підвішеному стані в середньому 0,5 метра від підлоги.

► Настінні кондиціонери
У квартирах і невеликих офісах найчастіше використовуються побутові спліт-системи настінного типу. Це найбільш універсальний і відносно недорогий тип кондиціонерів.

Для кондиціонування великих площ (торгові зали, заміські будинки, комплекси офісних приміщень) можуть знадобитися напівпромислові спліт-системи, і в цьому випадку краще звернутися за допомогою до фахівців.

Кондиціонер типу спліт-системи розділений на два блоки - зовнішній і внутрішній, які з'єднані між собою електричним кабелем і мідними трубами, по яких циркулює фреон. Завдяки такій конструкції найбільш гучна й громіздка частина кондиціонера, що містить компресор, винесена назовні. Внутрішній блок можна розмістити практично в будь-якому зручному місці квартири або офісу.

Всі сучасні спліт-системи забезпечені пультом дистанційного керування. З його допомогою можна задавати бажану температуру з точністю до 1 градуса, встановлювати таймер для автоматичного включення і виключення кондиціонера в заданий час, регулювати напрямок повітряного потоку і багато іншого. Також кондиціонери такого типу, зазвичай, мають режим нагріву повітря.


Які існують функції кондиціонера

Для управління всіма сучасними кондиціонерами використовується інфрачервоний пульт з рідкокристалічним дисплеєм, що дозволяє встановлювати режим роботи спліт-системи, бажану температуру повітря, програмувати таймер на включення / вимикання кондиціонера і т.д. Як правило, за кількістю функцій «бюджетні» кондиціонери нічим не відрізняються від «елітних». Причина такої уніфікації в тому, що для реалізації додаткових можливостей не потрібно змінювати або ускладнювати конструкцію кондиціонера, досить тільки перепрограмувати мікроконтролер, керуючий роботою кондиціонера і додати кнопки на пульт дистанційного керування.

Всі сучасні кондиціонери, як «бюджетні», так і «елітні», мають однотипний набір функцій і режимів роботи. Різниця між кондиціонерами різних цінових груп практично відсутня.
Отже, основні режими і функції:

Охолодження і обігрів (для «теплих» моделей). Основні режими роботи кондиціонера, які використовуються для кондиціонування і обігріву приміщень.

Вентиляція. Режим роботи, при якому працює тільки вентилятор внутрішнього блоку, без включення компресора. Використовується для рівномірного розподілу повітря по приміщенню і може використовуватися, наприклад, взимку, коли тепле повітря від обігрівачів та батарей центрального опалення накопичується під стелею, а підлога залишається холодною.

Автоматичний режим. В цьому режимі кондиціонер сам керує вибором режиму роботи ("охолодження", "обігрів" або "вентиляція") для підтримки комфортної температури.

Осушення. У режимі осушення кондиціонер зменшує вологість повітря і температура повітря в приміщенні знижується не більше, ніж на 1 ° С.

Очищення повітря. Для очищення повітря перед теплообмінником внутрішнього блоку встановлюють один або кілька фільтрів. Основний фільтр кондиціонера призначений для очищення повітря від великого пилу (так званий, фільтр грубої очистки). Цей фільтр являє собою звичайну дрібну сітку і захищає не стільки повітря, яке потрапляє в приміщення, скільки внутрішні деталі кондиціонера. Для очищення цього фільтра досить промити його в теплій воді. Додаткові фільтри (так звані, фільтри тонкого очищення) призначені для очищення повітря від дрібних частинок пилу, диму, пилку рослин. Спліт-системи можуть комплектуватися різними фільтрами тонкого очищення - вугільними (усуває неприємні запахи), електростатичним (затримує дрібні частинки) і іншими.

Установка температури. Для режимів "охолодження" і "обігрів" можна управляти температурою повітря з точністю до 1° С в діапазоні від 16-18 до 30° С. Зазвичай датчик температури встановлюється у внутрішньому блоці кондиціонера, але деякі моделі мають додатковий датчик, вбудований в пульт дистанційного керування. У цьому випадку користувач сам вибирає, в якій точці буде вироблятися вимір температури.

Напрямок повітряного потоку. Напрямок повітряного потоку, створюваного внутрішнім блоком, може регулюватися по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), що мають 5 - 7 фіксованих положень. В режимі охолодження потік зазвичай направляють горизонтально уздовж стелі, щоб холодне повітря не потрапляло на людей. У режимі ж обігріву потік повітря направляють вниз, оскільки гаряче повітря легше холодного і піднімається вгору. Крім цього, жалюзі можуть автоматичним Крім цього, жалюзі можуть автоматично гойдатися вгору - вниз, рівномірно розподіляючи потік повітря по приміщенню. У деяких моделях кондиціонерів потужністю понад 5 кВт є автоматичні вертикальні жалюзі, що регулюють потік повітря в горизонтальному напрямку.

Таймер на включення і виключення. За допомогою 24-годинного таймера можна встановити час автоматичного включення і виключення кондиціонера, наприклад, можна включати кондиціонер за годину до повернення з роботи.

Нічний режим. Після включення цього режиму кондиціонер встановлює мінімальну швидкість вентилятора (для зменшення шуму) і плавно підвищує (в режимі охолодження) або знижує (у режимі обігріву) температуру на 2-3 градуси протягом декількох годин. Вважається, що такі температурні умови оптимальні для сну. Через 7 годин після включення цього режиму кондиціонер вимикається.


Як продовжити термін служби кондиціонера

Якщо основні функції у всіх кондиціонерів однакові, то функції захисту від неправильної експлуатації або несприятливих зовнішніх умов, навпаки, істотно відрізняються. Повноцінна система контролю стану кондиціонера збільшує його вартість на 20-30%. Тому в «бюджетних» кондиціонерах системи захисту фактично відсутні.

Основні системи контролю та захисту:

Рестарт. Ця функція дозволяє кондиціонеру включатися після перебоїв з електроживленням. Причому кондиціонер включиться в той же режим, в якому працював до збою. Ця найпростіша функція реалізується на мікропрограммному рівні і тому є присутнім майже у всіх кондиціонерах.

Контроль за станом фільтрів. Якщо фільтри внутрішнього блоку кондиціонера не чистити, то за кілька місяців на них утвориться такий шар пилу, що продуктивність кондиціонера зменшиться в кілька разів. В результаті порушиться нормальна робота холодильної системи і на вхід компресора замість газоподібного надходитиме рідкий фреон, що з великою ймовірністю призведе до заклинювання компресора. Але навіть якщо компресор і не вийде з ладу, то з часом пил налипне на пластинах радіатора внутрішнього блоку, потрапить в дренажну систему і внутрішній блок доведеться везти в сервісний центр. Тобто наслідки експлуатації кондиціонера з брудними фільтрами можуть бути найсерйознішими. Для захисту від цих наслідків в кондиціонер вбудовують систему контролю чистоти фільтрів - при забрудненні фільтрів спалахує відповідний індикатор.

Контроль витоку фреону. У будь-яких спліт-системах кількість фреону з часом зменшується через норму витоку. Для людини це не небезпечно, оскільки фреон - інертний газ, але кондиціонер без дозаправки може «прожити» тільки 2-3 роки. Справа в тому, що компресор кондиціонера охолоджується фреоном і при його недоліку може перегрітися і вийти з ладу. Раніше для відключення компресора при нестачі фреону використовували реле низького тиску - при зниженні тиску в системі це реле відключало компресор. Зараз більшість виробників переходить на електронні системи контролю, які вимірюють температуру в ключових точках системи і / або ток компресора і на підставі цих даних обчислюються всі робочі параметри холодильної системи, в тому числі і тиск фреону.

Захист за струмом. За струмом компресора можна визначити цілий ряд несправностей холодильної системи. Знижений струм говорить про те, що компресор працює без навантаження - тобто витік фреон. Підвищений струм сигналізує про те, що на вхід компресора надходить не газоподібний, а рідкий фреон, що може бути викликано або занадто низькою температурою зовнішнього повітря, або брудними фільтрами внутрішнього блоку. Таким чином, датчик струму компресора дозволяє істотно підвищити надійність кондиціонера.

Автоматичне розморожування. При температурі зовнішнього повітря нижче + 5° С зовнішній блок кондиціонера може покритися шаром льоду, що призведе до погіршення теплообміну. Що б цього не відбувалося, система управління кондиціонера стежить за умовами його роботи і, якщо виникає ризик обмерзання, періодично включає систему авторозморозки (кондиціонер працює 5-10 хвилин в режимі охолодження без включення вентилятора внутрішнього блоку, при цьому теплообмінник зовнішнього блоку нагрівається і відтає) .

Замовити встановлення кондиціонерів Ви можете у наших партнерів, дивіться детальнішу інформацію за посиланням.