Водопостачання

Назад до списку статей

Як обрати бойлер


Накопичувальний водонагрівач (бойлер) - це бак, всередині якого розташований нагрівальний елемент. З його допомогою відбувається не тільки нагрівання води, але й її зберігання до моменту використання, а також підтримка постійного температурного режиму. Тож розберемося, на що слід звернути увагу в першу чергу при виборі водонагрівача з накопичувальною функцією.


З чого складається бойлер

З чого складається бойлер

Бойлер містить в собі наступні складові елементи:

Ізольована ємність, яка постійно підтримує сталу температуру води. Внутрішня поверхня баку покрита емаллю, щоб протистояти корозії.

Анод, головне призначення якого - посилення захисту бака від корозії. Розрізняють три основні види анодів:

► магнієвий анод, який повільно розчиняється у воді і створює плівку на стінках резервуару для того, щоб посилити його захист. Термін служби такого аноду складає від 2 до 3-х років. Магнієві аноди можуть бути легко замінені під час технічного обслуговування.

► титановий анод, який працює, випускаючи електромагнітні хвилі за допомогою генератора. Він вбирає кальцій та магній, які присутні у воді. Анод цього типу є довговічним і працює від батарейки.

► гібридний анод (магній з титановим покриттям). Забезпечує оптимальний захист, оскільки він завжди утворює частки магнію на стінках баку. Вони практично непорушні завдяки титану. Але варто також пам'ятати про періодичну заміну батарейок (здебільшого це 9В-батареї) для підтримання хорошого захисту.

Терморегулятор, який дозволяє встановлювати потрібну температуру води:

► механічний - температура нагріву води задається вручну.
► сенсорний - більш точне управління температурою, яке ви можете задавати автоматично.

Порада

Якщо ви користуєтесь магнієвим анодом, не забувайте раз у декілька років змінювати його на новий. Інакше накип буде залишатися на стінках резервуару та на тені, що погіршить роботу електричного водонагрівача. Якщо при нагріванні бойлера ви чуєте легке потріскування, негайно зверніться до сервісного центру для очищення резервуару від накипу та зміни аноду.


Який об'єм бойлера обрати

Який об'єм бойлера обрати

Перш за все, необхідно визначитись, скільки гарячої води вам потрібно. Витрата води в родині з 2 дорослих буде істотно нижчою, ніж в родині з маленькими дітьми. А жителі міських квартир зазвичай використовують набагато менше води, ніж мешканці великих заміських будинків. Також необхідно враховувати індивідуальні особливості і звички користувачів. Ви завжди можете звернутися до продавців-консультантів Леруа Мерлен, якщо вам складно самостійно здійснити розрахунок потрібного об'єму.

Далі необхідно визначити цілі, для яких ви будете використовувати бойлер. Якщо в побуті виникають ситуації, коли вам потрібно одночасно і прийняти душ, і помити посуд, необхідно враховувати це у розрахунках. Такі умови спричиняють збільшення потужності або ємності приладу, а також впливають на особливості його підключення.

Об'єм резервуару залежить, головним чином, від кількості людей у вашому домі:

► 1 людина: 30 л
► 2 людини: 50 л
► 3 людини: 80 л
► 4 людини: 100 л
► 5 осіб і більше: >120 л


Як розрахувати потужність водонагрівача

Від потужності накопичувального водонагрівача залежить не тільки витрата електроенергії, але й швидкість нагріву води. Здебільшого потужність тісно пов'язана з обсягом баку, так як для обігріву більшої кількості води потрібно більше енергії. Наприклад, для нагріву і підтримки температури в 15-літровому баці буде достатньо обладнання потужністю в 1 кВт. А для водонагрівачів від 200 літрів - 5-6 кВт.