Безкоштовно з будь-яких номерів України

0 800 300 500

Графік роботи контакт-центру

Пн-Нд: з 7:30 до 22:00

Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК ЗРОБИТИ ПОКРІВЛЮ З БІТУМНОЇ ЧЕРЕПИЦІ

Бітумна черепиця: легка, зручна для укладання, герметична

Бітумна черепиця: легка, зручна для укладання, герметична

Бітумна черепиця, яка також має назву «шинглс», - це герметичні плитки, основа яких виконана зі скловолокна, просоченого й покритого шаром спеціального бітуму. На самі плитки нанесена дрібна мінеральна посипка звичайного кольору або пофарбована. ЇЇ плитки викроєні у формі клинів і нагадують сланцеву або черепичну покрівлю. Вони мають малу вагу, їх легко перевозити та встановлювати.

Сьогодні бітумна черепиця випускається різноманітних кольорів: червоного, зеленого, коричневого, синього, кольору сірого сланцю та аспідного (кольору темного сланцю)... Тож вибір за вами! Незмінною залишається форма черепиці: стандартні плитки 1x0,34 м.

ПОРАДА
Необхідно передбачити вентиляцію у вигляді повітряного зазору під покрівельним покриттям, особливо за наявності утеплювача - для цього слід обладнати витяжні отвори.

1.	ПІДГОТОВКА

1. ПІДГОТОВКА

Ми ознайомимо вас з так званим «американським» способом укладання на постійну товщиною 9 мм (матеріал ОСП-3) або товщиною 20 мм (обрешітка з міцної деревини), прибитої до крокв.

ПОРАДА
У покрівлі з бітумної черепиці нахил даху має бути не менше 12°. Не забудьте нанести на дерев’яну основу антисептичні речовини.

1) Позначте лінію найбільшого нахилу (верхній ряд, утворений половиною черепичної плитки).

2) Накресліть, використовуючи шнур для розмітки, горизонтальну лінію паралельно водостічному жолобу кромки на відстані 19,5 см від краю даху.

3) Накресліть перпендикуляр до цієї лінії: він слугуватиме орієнтиром для вирівнювання по вертикалі.

ВАЖЛИВО
При нахилі менше 18° рекомендується використовувати підкладковий шар.
Потім накресліть декілька ліній паралельно горизонтальній, віддалених одна від одної на -70 см, що відповідає 5 рядам кладки.

2.	ВСТАНОВЛЕННЯ

2. ВСТАНОВЛЕННЯ

1) Спочатку встановіть металеві карнизні планки.

2) Укладіть перший ряд черепиці вирізами догори, щоб вийшов нижній дублюючий шар. Відріжте нижню частину («пелюстки»), прибийте цвяхами та проклейте клеєм всю поверхню.

3) Далі укладіть у звичайному порядку другий шар черепиці на нижній дублюючий шар. Таким чином, перший ряд стане подвійним. Плитки по всій поверхні будуть розташовуватися у шаховому порядку. Наступні ряди укладаються «пелюстками» донизу також у шаховому порядку.

4) Прибийте цвяхами перші 2 шари у п’яти точках трохи вище кожної лінії паза плитки та проклейте зверху кожну шляпку цвяха.

5) Наступні ряди накладаються встик та розташовуються таким чином, щоб непокритими залишалися тільки «пелюстки» плиток. Ряди знаходяться на відстані, за якої кінці «пелюстків» черепиці одного ряду знаходяться в центрі та на одному рівні з вирізами плиток наступного ряду; парні та непарні ряди строго чергуються.

6) Прибивайте всі ряди плиток так само, як перший.

7) Покривайте гребінь та кромки цинковими карнизними планками або бітумними плитками, розрізаними та зігнутими по формі гребеня.

ПОРАДА
Щоб сильний вітер не зміг відірвати плитки, нанесіть на кожну плитку клей з усіх сторін «пелюстка», за умови, якщо з самого початку на них вже не було клейкого шару.