Електротовари

Назад до списку статей

ЯК ЗМОНТУВАТИ ЕЛЕКТРИЧНУ ТЕПЛУ ПІДЛОГУ

1.	ВИБІР СИСТЕМИ «ТЕПЛА ПІДЛОГА»

1. ВИБІР СИСТЕМИ «ТЕПЛА ПІДЛОГА»

Це кабельна система обігріву підвищеної надійності, яка може використовуватися і як система комфортного обігріву підлоги, і як основна система опалення. Нагрівальні секції систем теплої підлоги - це два шари ізоляції, екрановані одножильні й двожильні кабелі, а також надійні з’єднувальні муфти. Від традиційних способів опалення, де тепло передається конвекційними потоками, тепла підлога відрізняється рядом переваг:

- нагрівальна частина системи прихована в конструкцію підлоги, що дозволяє збільшити корисну площу й урізноманітнити дизайн приміщень, при цьому покриття підлоги може бути будь-яким: плитка, мармур, килимове покриття, окрім паркету.
- Не висушує повітря в приміщенні, адже нагрівальний кабель не має прямого контакту з атмосферою.
- Подвійна ізоляція та екранувальне обплетення кабелів дозволяє використовувати теплі підлоги в приміщеннях будь-якої вологості.

Оберіть свою систему

Перед тим як розпочати монтаж теплої підлоги, ми радимо вам впевнитися, що ви вибрали саме ту систему, яка підійде для вашого приміщення та забезпечить бажаний тип обігріву (комфортний або основний).

1) Основна система опалення використовується в окремо розташованих будівлях, у тому числі в тих випадках, коли немає можливості підключитися до системи центрального опалення. Основна система опалення передбачає використання більш потужного кабелю і наявність стяжки товщиною не менше 5 см. При цьому площа теплої підлоги має становити не менше 70% від загальної площі опалюваного приміщення. Рекомендована питома потужність системи з використанням теплої підлоги як основної системи опалення - від 160 до 180 Вт/м2. Наприклад, тепла підлога потужністю 0,19 кВт, площа обігріву - 1,2 м2; перевіряємо потужність: 190 Вт/1,2 м2 = 158 Вт/м2.

2) Додаткова (комфортна) система опалення встановлюється разом із опалювальними приладами інших типів і призначена для досягнення теплового комфорту. Найбільш актуальна в приміщеннях з холодною підлогою (ванні кімнати, санвузли, кухні, басейни) і на перших поверхах будинків. Рекомендована питома потужність системи при комфортному підігріві підлоги - 120 - 140 Вт/м2. Наприклад, тепла підлога потужністю 0,19 кВт, площа обігріву -1,5 м2; перевіряємо потужність: 190 Вт/1,5 м2 = 126 Вт/м2.


Дотримуйтеся нормативів

Перевірте, чи дозволяє наявна у вашому приміщенні електропроводка підключення додаткової потужності. Врахуйте додаткові електричні пристрої, які можуть бути підключені до тієї ж мережі. Уточніть також допустиму силу струму запобіжних пристроїв (автоматів). Системи електрообігріву потужністю 2 кВт і більше ми радимо підключати через спеціальну проводку і окремий автомат. Рекомендуємо також використовувати УЗО з номінальним струмом спрацьовування не вище З0 мА. Це невеликий прилад, що монтується на електрощитку, який стежить за збереженням електроізоляції вашого обладнання. Коли тепла підлога монтується у вологих приміщеннях (ванні кімнати, санвузли, кухні, басейни), екран нагрівальної секції має бути приєднаний до заземлювального провідника мережі живлення, з якою, в свою чергу, мають бути з’єднані всі доступні металеві частини, такі як: металеві душові піддони, металеві каркаси душових кабін тощо.

Як вибрати теплу підлогу

- Визначте вільну площу приміщення, не зайняту меблями й побутовою технікою.

- Зробіть відступ від стін та від меблів 5-10 см.

- Підберіть нагрівальний мат або секцію на вільну площу. Площа нагрівального мата або площа обігріву секції не повинна перевищувати вільну площу.

- Допускається укладання теплої підлоги під меблі, якщо висота ніжок не менша 15 см.

НАГРІВАЛЬНІ КАБЕЛІ

Основою конструкції теплих підлог є нагрівальний кабель. Зовнішньо він нагадує радіочастотні кабелі для передачі телевізійних сигналів, однак його призначення — не передавати електричні сигнали або потужність на відстані, а перетворювати усі 100% потужності електричного струму, що протікає по ньому, на тепло. Виділення цієї потужності на одиниці довжини кабелю (питоме тепловиділення) — найважливіший технічний параметр нагрівальних кабелів.

Склад системи «тепла підлога»

- Нагрівальна секція або нагрівальний мат;
- Блок керування (термостат із датчиком температури);
- Аксесуари для полегшення й прискорення монтажу (монтажна стрічка, гофрована пластикова трубка і тощо);
- Теплоізоляція.

Розріз теплої підлоги

НАГРІВАЛЬНІ СЕКЦІЇ

Нагрівальні секції конструктивно складаються з відрізка нагрівального кабелю певної довжини і так званих «холодних кінців» - відрізків звичайного проводу, з’єднаних з нагрівальним кабелем муфтою. Секції можуть бути виконані з одножильного та двожильного кабелю, при цьому на кінцях візуально ви повинні бачити: в одножильних секціях - два проводи з кожного боку (екран і навантаження), в двожильних секціях - три проводи з одного боку (екран, навантаження).

КРОК УКЛАДАННЯ КАБЕЛЮ

Розраховується таким чином:
Крок укладання (см) = (100 х в) /1., де Э - площа, на яку укладається тепла підлога, а 1. - довжина кабельної секції. Мінімальний крок укладання - 8 см.

ЦЕ ВАЖЛИВО

І одножильні, і двожильні нагрівальні секції в обов’язковому порядку мають бути екрановані! Вони можуть використовуватися як у сухих, так і у вологих приміщеннях. Двошарова ізоляція кабелю зроблена з негорючих і неплавких матеріалів. Ці секції відрізняються конструктивними особливостями і відповідно способами укладання на поверхні підлоги.

2. МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

ТЕПЛА ПІДЛОГА НА ОСНОВІ НАГРІВАЛЬНИХ СЕКЦІЙ

Для монтажу системи необхідно:

1) Підготувати в стіні місце для встановлення терморегулятора.

2) Проштробити в стіні канавки для електропроводки, монтажних кінців нагрівальної секції та трубки для датчика температури.

3) Підготувати поверхню підлоги (вирівняти, очистити від сміття).

4) Укласти теплоізоляцію.

5) Закріпити відрізки монтажної стрічки.

6) Укласти і закріпити нагрівальну секцію.

7) Змонтувати датчик температури.

8) Встановити терморегулятор.

9) Виконати необхідні електричні з’єднання. Перевірити на відсутність пошкоджень нагрівальних секцій і датчика температури. Виміряти опір секції та датчика: їхні значення мають відповідати паспортним даним. Результати вимірів зафіксувати в протоколі або на схемі розкладки секції.

10) Залити цементно-піщану стяжку. Через 72 години по підлозі можна ходити.

11) Укласти декоративне покриття підлоги за вашим смаком.

12) Після повного висихання стяжки (28 днів) система «тепла підлога» готова до використання.


ТЕПЛА ПІДЛОГА НА ОСНОВІ НАГРІВАЛЬНИХ МАТІВ


1) Підготувати в стіні місце для встановлення терморегулятора.

2) Проштробити в стіні канавки для електропроводки, монтажних кінців нагрівальної секції і трубки для датчика температури.

3) Підготувати поверхню підлоги (вирівняти, очистити від сміття).

4) Підготувати в підлозі канавку для датчика температури зі з’єднувальним дротом, який укладається в гофрованій трубці.

5) Змонтувати датчик температури.

6) Укласти нагрівальний мат, підклеюючи його до поверхні за рахунок клейкості нижньої сторони сітки або за допомогою алюмінієвої самоклейної стрічки.

7) Виконати необхідні електричні з’єднання. Перевірити відсутність пошкоджень нагрівального мата і датчика температури. Виміряти опір мата і датчика: їхні значення мають відповідати паспортним даним. Результати вимірів зафіксувати в протоколі або на схемі розкладання мата.

8) Установити терморегулятор.

9) Залити нагрівальний мат шаром розчину для кріплення плитки товщиною 5-8 мм й дати йому висохнути.

10) Замазати розчином канавку на стіні й укласти декоративне покриття підлоги за вашим смаком.

11) Після повного висихання розчину для кріплення плитки надтонка тепла підлога готова до використання.

НАДТОНКА ТЕПЛА ПІДЛОГА

НАДТОНКА ТЕПЛА ПІДЛОГА

Для приміщень, де вже виконана цементно-піщана стяжка або немає можливості її укласти, розроблені надтонкі нагрівальні мати, які являють собою електричний кабель зменшеного діаметра (до 3 мм), закріплений з постійним кроком (близько 5 см) на несучій склосітці. Нагрівальні мати - це готова конструкція, що виключає процедуру укладання й кріплення нагрівального кабелю, тому їх монтаж надзвичайно простий. Мат можна легко розрізати на фрагменти (не порушуючи цілісності нагрівального кабелю), що дозволяє розкласти його на площі будь-якої форми. Можливий монтаж навіть на стару плитку. Двожильні нагрівальні мати - це найбільш високотехнологічні та екологічні надтонкі теплі підлоги.