Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК ЗАШПАКЛЮВАТИ ТРІЩИНИ НА ГІПСОВІЙ СТІНІ

1.	ПІДГОТОВКА

1. ПІДГОТОВКА

1) Закрийте захисними чохлами меблі, застеліть підлогу.

2) Зачистьте тріщину, щоб вона набула у перерізі У-подібної форми, а її кінці були рівними. Використовуйте спеціальний шпатель або трикутний шкребок.

3) Ретельно очистьте тріщину від пилу. Всередині тріщини робиться ґрунтування поверхні за допомогою круглої щітки, щоб шпаклівка добре пристала. Залиште просохнути приблизно на 24 години.


КОРИСНА ПОРАДА

У разі роботи на старому гіпсі може знадобитися закріплювач основи.

2.	ШПАКЛЮВАННЯ

2. ШПАКЛЮВАННЯ

1) Шпаклюйте замазувальною шпаклівкою за допомогою шпателя. Наносьте шпаклівку перпендикулярно до тріщини, чергуючи напрямок руху шпателя.

2) Видаляйте надлишки нанесеної шпаклівки. Вирівнюйте поверхню, щоб не було шорсткості.

3) Залиште просохнути протягом 1-12 годин, залежно від об’єму нанесеної шпаклівки. Якщо необхідно, нанесіть другий шар шпаклівки.

4) Після просихання відполіруйте тонким наждачним папером.

5) На глибокі тріщини або на тріщини, які можуть відновитися, необхідно накласти смуги малярного полотна.

Примітка: у продажу є готова до використання замазувальна шпаклівка для тріщин, які можуть відновлюватися.

КОРИСНА ПОРАДА
При розкритті глибоких тріщин їм треба надавати форму врубки, щоб шпаклівка щільно пристала і не витіснялася звідти. Для надання щілині такої форми можна використовувати стару викрутку.

3.	НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ НА СТІНУ

3. НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ НА СТІНУ

До нанесення на стіну покриття іноді буває необхідно наклеїти смуги паперу для підготовки стіни, щоб покриття не розірвалося. Для цього прикладіть змочену у воді смугу паперу прямо на тріщину, а зверху наклейте листи покриття.

На одвірок, віконний отвір або на більш широкі тріщини наклеюйте смуги «англійським» способом. Виріжте смуги шириною 15 см та 25 см зі шпалерного паперу для попереднього обклеювання стін. Змастіть клеєм на столі смугу шириною 25 см. Накладіть уздовж цієї проклеєної смуги другу змочену у воді смугу шириною 15 см. Саме вона створюватиме компенсаційний шов. Підклейте цю конструкцію в кут між одвірком та стіною. Після того як висохне, нанесіть покриття.

Примітка: можна використовувати готову шпаклювальну суміш для рухомих швів.