Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК ВИКОНАТИ ОБЛИЦЮВАННЯ ПЛИТКОЮ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Зубчастий шпатель
2. Шпатель
3. Рівень
4. Висок
5. Пензлик
6. Розшивка для швів
7. Лінійка
8. Ручна пилка
9. Циркулярна пилка
10. Клей
11. Кутова шліфувальна машина (болгарка)
12. Дерев’яні колошки
13. Пакет із сумішшю для затирання швів
14. Суміш для затирання швів
15. Щітка

1. ВИБІР МАТЕРІАЛІВ

Вибір облицювальної плитки визначається не лише за естетичними критеріями (колір, вигляд, розміри), але і розташуванням стін, призначених для облицювання.

1) Плитка, виготовлена з гіпсу, використовується лише для внутрішніх стін приміщення.
2) Клінкерна й бетонна плитка, а також штучний камінь можуть використовуватися як у внутрішніх приміщеннях, так і на фасадах будівель.

Вибір матеріалу для затирання швів також залежить від розташування стіни. Для зовнішніх стін необхідно використовувати матеріал для затирання швів, що запобігає проникненню вологи.

2.	ВИБІР СПОСОБУ ОБЛИЦЮВАННЯ

2. ВИБІР СПОСОБУ ОБЛИЦЮВАННЯ

Облицювання тонкою, легкою плиткою можна виконувати починаючи з верхньої частини стіни. Це дозволить використовувати під стелею лише цілі плитки.
Облицювання товстою, важкою плиткою слід виконувати, починаючи з нижньої частини стіни. Використовуйте клини для створення нижніх швів.

Ви можете розподілити плитку так, щоб уникнути її різання. Приміряйте плитки на повну висоту стіни і, переміщаючи їх, виберіть необхідну ширину швів.


РІЗАННЯ ПЛИТКИ
Клінкерна плитка ріжеться за допомогою кутової шліфмашини. Для різання бетонної плитки можна використовувати циркулярну пилу або також кутову шліфмашину. Гіпсова плитка ріжеться ручною пилкою.

3.	ПІДГОТОВКА ОСНОВИ

3. ПІДГОТОВКА ОСНОВИ

Основа для облицювання має бути гладкою і чистою. Якщо стіни виконані з гіпсових блоків або листів гіпсокартону, необхідно зробити на них виїмки, щоб підсилити зчеплення облицювальної плитки з основою.

Якщо облицювання на бетонних стінах здійснюється в спеку, рекомендується зволожити стіну для кращого зчеплення плитки з основою.

Перед облицюванням стін з бетонних блоків рекомендується перевірити якість поверхні і за необхідності зашпаклювати стіну нівелюючим матеріалом. Ви можете також заштукатурити стіну (гідроізоляція основи).

4.	НЕОБХІДНІ ЗАМІРИ

4. НЕОБХІДНІ ЗАМІРИ

1) Накресліть на поверхні стіни горизонтальні лінії, відстань між якими має відповідати висоті трьох рядів плитки з урахуванням ширини швів (1 -2 см).

Для облицювання невеликих ділянок стін достатньо використовувати рівень і лінійку. При облицюванні великих поверхонь використовуйте для розмітки ліній будівельний шнур.

2) Облицювання легкою плиткою починайте зверху, облицювання важкою плиткою слід виконувати від низу до верху.

3) Якщо на стіні знаходяться структурні елементи, що потребують особливого розташування облицювальної плитки (двері, вікна тощо), перед початком роботи накресліть робочий ескіз.

Стежте за тим, щоб шви між плитками знаходилися на одному рівні з правого і з лівого боку від вікна або дверей.

5.	ОБЛИЦЮВАННЯ

5. ОБЛИЦЮВАННЯ

1) За допомогою зубчатого шпателя нанесіть клей на основу. Використовуйте пастоподібний клей для будь-яких видів основи, окрім бетону.

2) Розподіліть клей рівномірним шаром по поверхні у 3-4 ряди плиток (площа поверхні не повинна перевищувати 0,5 м2). Нерівності стіни можна компенсувати за рахунок збільшення шару клею, товщина якого, проте, не повинна перевищувати 10 мм.

3) Укладайте плитку, розташовуючи один ряд під іншим. Для укладання рядів із зміщенням, кожен другий ряд починайте плиткою, розрізаною навпіл. Щільно притискайте кожну плитку до стіни, злегка рухаючи її вгору-вниз, щоб добитися кращого зчеплення з основою. По мірі просування роботи кресліть нові лінії. Працюючи таким чином, продовжуйте облицювання до нижнього краю стіни.

4) Регулярно перевіряйте рівність вертикальних швів за допомогою виска і горизонтальних швів за допомогою рівня, враховуючи, що середній час висихання клею складає близько З0 хв.

5) Облицювання кутів починайте з кутових плиток.

6) Уразі облицювання тонкою плиткою затирання швів необов’язкове. Достатньо під час облицювання загладжувати надлишки клею між плитками. Якщо ж Ви плануєте використовувати затирку для швів, видаляйте надлишки клею між плитками в процесі роботи.

ОБЛИЦЮВАННЯ ВАЖКОЮ ПЛИТКОЮ

1) Нанесіть спеціальну цементну суміш на поверхню основи, а потім на зворотну сторону плитки.

2) Почніть облицювання з нижнього краю стіни. Щільно притискайте плитки до стіни.

3) Вставляйте в зазори між плитками дерев’яні кілочки завдовжки приблизно 2 см, щоб запобігти сповзанню плитки і добитися рівних швів.

4) Через 24 години, необхідні для висихання цементної суміші, видаліть кілочки і приступайте до затирання швів. Розмішайте мішок суміші для затирання швів в одному літрі води до отримання однорідної, досить густої маси.

5) Помістивши отриману суміш в пакет з обрізаним куточком, видавлюйте її так, щоб заповнити шви між плитками. Якщо суміш потрапила на плитку, відразу ж протирайте її (використання трафарету збільшує ризик забруднення). Використовуючи розшивку і кельму, затирайте шви по мірі їх наповнення сумішшю.

6) Обробивши приблизно З0 метрів, підрівняйте отриманий шов розшивкою або зворотною стороною щітки і видаліть надлишки суміші (приблизно через дві години після нанесення суміші для затирання швів стає дуже твердою і не піддається обробці).

7) Якщо ви хочете виконати облицювання в стилі «рустік», розгладьте шви злегка вологою щіткою.

6. ЯК СТВОРИТИ УНІКАЛЬНИЙ УЗОР

Щоб створити унікальний узор облицювання, спочатку викладіть плитками узор на великому аркуші, потім обведіть контур і перенесіть малюнок на стіну за допомогою копіювального паперу. Використовуючи одну і ту саму плитку, можна створювати абсолютно різні узори, міняючи колір швів.

ПОРАДА

При наклеюванні плитки на гіпсокартонну панель використовуйте готові суміші. Для консультації звертайтеся до наших продавців.