Інструменти

Назад до списку статей

ЯК ВИКОНАТИ ЕЛЕКТРИЧНЕ ПАЯННЯ ПРОСТИМ СПОСОБОМ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Паяльник з відкритим нагрівачем (швидкої дії)
2. Стрижневий паяльник (повільної дії)
3. Обмотка для розпаювання
4. Припій
5. Аміачний камінь
6. Стрижні лещата

СТРИЖНІ
Паяльники оснащені змінними стрижнями, пристосованими для певних видів паяння (чим тонший кінець стрижня, тим вища точність паяння):

- Прямий стрижень використовується для звичайного паяння електричних з’єднань і для бляшаних робіт, зігнутий стрижень - для паяння електричних з’єднань, радіодеталей і телеапаратури,
- Тонкий зігнутий стрижень - для паяння електронних плат.

ПРИПІЙ
Найчастіше припій складається з олова та іншого металу.
Для паяння електричних з’єднань рекомендується використовувати припій, що містить 40% олова. Для бляшаних робіт (водостоки, кухонне начиння) використовуйте 60-відсоткову суміш олова.

ОБМОТКА ДЛЯ РОЗПАЮВАННЯ
Обмотка для розпаювання дозволяє видалити старий припій.

АМІАЧНИЙ КАМІНЬ
Дозволяє очистити стрижень електропаяльника і збільшити термін його служби.

ПАЯЛЬНИК
Стрижньові паяльники - звичайні, вони нагріваються за декілька хвилин. Потужність, що використовується частіше за все, складає від З0 до 70 Вт. Паяльники з відкритим нагрівачем розігріваються за декілька секунд і дозволяють уникнути перегрівання електронних елементів. Найбільш поширені паяльники з потужністю 100 Вт

ВИДИ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПАЯННЯ
Електричне паяння дозволяє з’єднувати металеві деталі, які не піддаються сильним навантаженням.
Воно використовується в наступних галузях: електроніка, радіо, виробництво звукової апаратури, пірогравюра, виготовлення макетів. Електропаяльник - це нагрівальний елемент, кінець якого розігрівається до температури, здатної плавити деякі метали.

1. ПАЯННЯ ОЛОВОМ

1) Зашкурте і очистьте від пилу деталі, що спаюються.

2) Для більш міцного спаювання попередньо нанесіть на місце паяння флюс.

3) Нагрівайте деталі, призначені для паяння. Дріт припою має розплавитися при контакті з нагрітими деталями, а не при контакті із стрижнем паяльника.

4) Після охолодження очистьте місце спаювання від надлишків припою напилком або наждачним папером.

2. ПАЯННЯ ЖЕРСТІ

1) З’єднайте дві деталі, призначені для спаювання. Ретельно зачистьте наждачним папером місце, призначене для спаювання. Очистьте його від пилу.

2) Для більш міцного спаювання попередньо нанесіть на місце паяння флюс.

3) Розігрійте паяльник протягом декількох хвилин. Очистьте його стрижень за допомогою аміачного каменя.

4) Використовуйте лещата, щоб закріпити деталі в нерухомому положенні. Розігрійте деталі паяльником. Нанесіть смужку припою. Закінчіть паяння торцем кінця паяльника. Дайте спайці охолонути.

3.  ПАЯННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ З’ЄДНАНЬ

3. ПАЯННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ З’ЄДНАНЬ

ВИДАЛІТЬ СТАРИЙ ПРИПІЙ
Розігрійте припій кінцем стрижня. Коли припій розплавиться і стане блискучим, піднесіть до нього обплетення для розпаювання, яка вбере в себе розплавлений припій.
Притримуючи паяльник на місці, приберіть обплетення і видаліть припій.


ПАЯННЯ ДВОХ ДРОТІВ
Зачистьте дроти від ізоляції на довжину близько 1 см. З'єднайте разом два дроти. Нагрійте припій і нанесіть його в місці з’єднання дротів.
Не торкайтеся дротів, поки вони не охолонуть.

ПАЯННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ СХЕМИ
Розігрійте паяльник протягом декількох хвилин.
Відлудіть кінець стрижня, вмочивши його у припій.
Притуліть кінець стрижня до місця паяння. Нагрівайте його декілька секунд. Прикладіть дріт припою в місці контакту. Дайте пайці охолонути.


ПОРАДА
Оберіть паяльник відповідно до виду робіт: для паяння електричної схеми використовуйте паяльник низької потужності з тонким кінцем. Якщо ви новачок, потренуйтеся на несправній друкарській схемі. Підготуйте свою роботу так, щоб максимально скоротити час нагрівання схеми - це дозволить збільшити термін її служби. Використовуйте невелику кількість припою: надлишки припою можуть призвести до розривання електричного кола або до виникнення короткого замикання.