Покриття для підлоги та плитка

Назад до списку статей

ЯК ВИКЛАСТИ ПІДЛОГУ ПЛИТКОЮ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Рівень
2. Рулетка
3. Шнур для розмітки
4. Лінійка
5. Вирівнювач
6. Олівець
7. Косинець

Для облицювання:

8. Пластикові хрестикові
9. Зубчастий шпатель
10. Щипці для різання плитки
11. Дерев’яний брусок
12. Гумовий молоток
13. Гумовий шпатель
14. Наколінники
15. Відро та губка
16. Плиткоріз
17. Кельма нічви

1.	ВИДИ УКЛАДАННЯ

1. ВИДИ УКЛАДАННЯ

НА БЕТОННІЙ СТЯЖЦІ

Очистьте поверхню бетону за допомогою пилососа й промийте її лужним мийним засобом. За необхідності обробіть поверхню грунтовкою. Якщо підлога нерівна, вирівняйте її нівелювальною сумішшю.

Укладання: Використовуйте клей для плитки та суміш для затирання швів.


НА СТАРІЙ ПЛИТЦІ

Пропилососьте плиткове покриття й помийте його лужним мийним засобом. Понадколюйте стару плитку, якщо її поверхня занадто рівна. За необхідності обробіть поверхню ґрунтовкою. Якщо підлога нерівна, вирівняйте її нівелю- ювальною сумішшю.

Укладання: Використовуйте спеціальний клей і стежте за тим, щоб нові шви не збігалися зі старими.

НА ПІДЛОЗІ З ДСП АБО АНАЛОГІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

Пропилососьте плиткове покриття й помийте його лужним мийним засобом. За необхідності обробіть поверхню грунтовкою. Якщо підлога нерівна, вирівняйте її нівелювальною сумішшю.

Укладання: Використовуйте спеціальний клей або клей з домішкою та спеціальною пластичною сумішшю для затирання швів або суміш з домішкою.

2. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УКЛАДАННЯ

Ґрунтовка:
Наноситься валиком або щіткою для нівелювання або для облицювання. Використовується на пористих поверхнях, що погано вбирають вологу, або на дерев’яних поверхнях для створення шару між основою та клеєм. Дозволяє підсилити зчеплення ПЛИТКИ 3 основою.

Домішка:
Додається у клей для посилення його клейкості й пластичності. Дозволяє компенсувати нерівності основи.


Суміш самовирівнювальна, нівелювальна:
Наноситься за допомогою вирівнювача, щоб досягти рівної поверхні основи.


Суміш для затирання швів:
Наноситься м’яким гумовим шпателем, щоб заповнити простір між плитками (шви).


Клей для плитки:
Суха суміш, що змішується з водою й наноситься шпателем.

3.	РОЗМІТКА

3. РОЗМІТКА

Організуйте роботу таким чином, щоб закінчувати кожен новий ряд плитки біля вхідних дверей у кімнату або біля головного входу.

1) Укладання слід починати, орієнтуючись на дві абсолютно перпендикулярні осі.

Використовуючи шнур для розмітки, накресліть на підлозі 2 перпендикулярні осі, що проходять через центр кімнати або через центр головного входу.


2) Укладання слід починати, орієнтуючись на дві строго перпендикулярні осі. Розкладіть плитки, не приклеюючи, вздовж накреслених осей до стін кімнати.
Не забувайте враховувати ширину швів. Ця примірка плитки без клею, яка називається «пробною кладкою», дозволить вам обрати оптимальне розташування плитки й уникнути зайвого різання. Укладання починається з приклеювання плитки від стіни, протилежної входу.

4.	УКЛАДАННЯ

4. УКЛАДАННЯ

Перший ряд має складатися з цілих плиток, обрізані плитки Ви укладете пізніше.

5.	НАНЕСЕННЯ КЛЕЮ ТА ПРИКЛЕЮВАННЯ

5. НАНЕСЕННЯ КЛЕЮ ТА ПРИКЛЕЮВАННЯ

Приклеювання є найпростішим способом укладання плитки. Усі нижчеописані дії (з 1 по 6) мають повторюватися для кожної ділянки поверхні розміром 70x70 см.

1) За допомогою кельми нанесіть клей на невелику ділянку підлоги (70x70 см) і розрівняйте її зубчастим шпателем. Тримайте шпатель під кутом близько 60° для рівномірного розподілу клею.

2) Покладіть плитку на клей. Для укладання плитки розміром 20x20 см і більше слід нанести два шари клею: на підлогу й на плитку. Щоб проклеїти плитку, достатньо нанести на неї тонкий шар клею за допомогою кельми.

3) Щоб ширина швів була однаковою, використовуйте пластикові хрестики. Ширина швів залежить від розміру плитки й передбачуваного зовнішнього вигляду.

4) Перевіряйте площинність поверхні укладеної плитки. Вирівнюйте виступаючі плитки за допомогою гумового молотка або дерев’яного бруска. Дерев’яний брусок слід класти одночасно на кілька плиток.

5) Не забудьте вийняти пластикові хрестики до затвердіння клею.

6) Приберіть надлишки клею.

7) Перед тим як затирати шви, залиште плитку на 24 години для висихання.

Не ходіть по щойно укладеній плитці.

ДОДАТКОВІ ПОРАДИ
Одночасно використовуйте плитку з різних упаковок, щоб її колір був більш однорідним. Якщо ви хочете укласти плитку на вулиці, виконати облицювання мармуром або іншими нестандартними матеріалами, порадьтеся з нашими консультантами, вони нададуть вам необхідну інформацію. Протирайте плитку водою з додаванням засобів для чищення, які не пошкоджують поверхню й не містять жиру. А потім промивайте чистою водою.

6.	РІЗАННЯ ПЛИТКИ

6. РІЗАННЯ ПЛИТКИ

1) Для різання по прямій використовуйте плиткоріз.

2) Покладіть плитку на клей. Для укладання плитки розміром 20x20 см і більше слід нанести два шари клею: на підлогу й на плитку. Щоб проклеїти плитку, достатньо нанести на неї тонкий шар клею за допомогою кельми.

3) Для закругленого різання: наклейте на поверхню плитки, яку розрізаєте, клейку стрічку, що дозволить уникнути вищерблення емалі, і просвердліть отвори по периметру наміченого закруглення за допомогою твердосплавного свердла (карбід вольфраму). Потім, використовуючи гострогубці або щипці для плитки, обережно відщепніть необхідну частину.

Обробка: підрівняйте напилком нерівні краї.

7. ЗАТИРАННЯ ШВІВ

ПОРАДА
Перш ніж затирати шви, протріть поверхню швів вололою ганчіркою, щоб забезпечити краще зчеплення суміші зі швами.

ЗАТИРАННЯ ШВІВ

За допомогою м’якого гумового шпателя, розташованого під кутом, нанесіть суміш для затирання швів на ділянку плитки розміром близько 1 м2 і розподіліть її таким чином, щоб вона повністю заповнила шви. Через кілька хвилин протріть облицьовану поверхню вологою губкою.

УВАГА

Не заповнюйте сумішшю шов між плиткою та стінами кімнати. Цей компенсаційний шов буде прихований плінтусом уздовж усієї стіни.

8. ОЗДОБЛЕННЯ

ОЗДОБЛЕННЯ

Після того як облицювання й затирання швів закінчено, замаскуйте шов по периметру кімнати (компенсаційний шов), приклеївши плінтус уздовж стіни.