Безкоштовно з будь-яких номерів України

0 800 300 500

Графік роботи контакт-центру

Пн-Нд: з 7:30 до 22:00

Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК ВИГОТОВИТИ БЕТОННУ ПЛИТУ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Опалубні дошки, просочені мастилом (товщина – 27 мм)
2. Алюмінієва лінійка (або «лінійка-каменяра»)
3. Рівень
4. Напрямні дошки, просочені мастилом (товщина – 10 мм) у якості компенсаційних швів або брусків компенсаційних швів з ПВХ
5. Плівка під плиту
6. Метр
7. Лопата
8. Трамбівка
9. Заступ
10. Сапка
11. Граблі
12. Мастило для просочення опалубних дошок
13. Арматурні решітки або матеріал для армування в рулонах
14. Бетонозмішувач (за бажанням)

1. ПІДГОТОВКА МАЙДАНЧИКА

1. ПІДГОТОВКА МАЙДАНЧИКА

1) Лопатою або киркою (для ґрунту, що містить будівельне сміття) вирийте яму завглибшки 20-25 см на майданчику, який хочете бетонувати.

2) Насипте на дно ями щебінь шаром в 10-15 см, розподіляючи його граблями по всій площі ями. Насипте шар піску і щебеню на камені, щоб укріпити їх і вирівняти ґрунт.

3) Рясно полийте водою й ущільніть все ручною трамбівкою. Почекайте, поки вода вбереться, перш ніж утрамбовувати.

4) Покрийте всю поверхню плівкою (підготуйте таку кількість плівки, щоб вона покривала й опалубні дошки). Плівка має виступати на 15 см за готову плиту.

2. ПІДГОТОВКА ОПАЛУБКИ

2. ПІДГОТОВКА ОПАЛУБКИ

1) Укріпіть просочені мастилом опалубні дошки (завдовжки 27 мм) по краях майданчика, який ви хочете бетонувати. Дошки можна просочити мастилом після встановлення. Зафіксуйте їх точно на рівні товщини бетонної плити (зазвичай 10 см), враховуючи нахил (1 см на метр).

2) Залежно від контурів майданчика, який Ви хочете бетонувати, і довжини металевої рейки, якою Ви користуєтеся, встановіть просочені мастилом дошки (завдовжки в 10 мм) або бруски компенсаційних швів з ПВХ (які залишаться на місці) через кожні 2-4 м. Це дозволить Вам уникнути появи небезпечних швів в бетоні, що зменшують міцність плити. Ці дошки або бруски будуть опорою для рейки під час вирівнювання бетону.

3) Укладіть арматурні зварні решітки: кожні решітки мають розмір близько 2 м 40 см. Необхідно перев’язати їх між собою, щоб отримати бажану площу (ширина ділянок решіток, що перекриваються: 15 см або 1 ряд). Не з’єднуйте між собою решітки окремих ділянок, щоб не навантажувати компенсаційні шви.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
Полегшіть собі завдання: замовте доставку бетону бетоновозом безпосередньо на будівельний майданчик. Бетон уже буде готовий до укладання (таким чином, вам не доведеться купувати устаткування, наприклад бетонозмішувач). Залежно від місця розташування плити ( наприклад, у льосі), щоб збільшити стійкість бетону до вологості, ми рекомендуємо Вам використовувати гідрофобну домішку.

ЯК РОЗРАХУВАТИ НЕОБХІДНИЙ ОБ’ЄМ БЕТОНУ
КІЛЬКІСТЬ БЕТОНУ = ДОВЖИНА х ШИРИНА х ВИСОТА НАПРИКЛАД: 10 х 5 х 0,1 = 5 м.куб.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
Пересуваючи лінійку, виконуйте нею реверсивні рухи зліва направо по всій поверхні бетону; при цьому цементний розчин (суміш цементу і води) підніметься на поверхню, і, таким чином, вирівнювання поверхні бетону буде виконати легко.

Важливо! Необхідно зачекати 24 години, перш ніж ходити по плиті. У перші 3 дні бетон необхідно полірувати водою. Слід зачекати 7 днів, перш ніж починати інші роботи (облицювання плиткою, встановлення перегородки), залежно від пори року і атмосферних умов, та 7 днів для навантаження балок і консолей. Пам’ятайте: міцність бетонної плити складе 90% через 28 днів.

3. УКЛАДАННЯ БЕТОННОЇ СУМІШІ

3. УКЛАДАННЯ БЕТОННОЇ СУМІШІ

1) Встановіть арматурну сітку на ділянку бетонування на підкладки завдовжки 2-3 см.

2) Викладіть бетонну суміш на ділянку, обмежену дошками, просоченими мастилом.

3) Притискаючи лінійку до напрямних дощок, розрівняйте нею бетон.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
У випадку якщо плита стикається з будинком, рекомендується зробити компенсаційний шов між стіною і плитою, щоб уникнути утворення тріщин на будинку внаслідок зсування фунту. У випадку специфічних плит, таких як плита заповнення на підлозі, ізолююча плита, полегшена плита, проконсультуйтеся з нашими продавцями-консультантами.

ПІСЛЯ ЗАТВЕРДІННЯ БЕТОНУ (+/-24 год)

- Якщо Ви використовували просочені мастилом дошки: вийміть їх (таким чином ви звільняєте компенсаційні шви, які запобігають розтріскуванню плити) і заповніть порожнини, що утворилися, спеціальною ущільнювальною мастикою для будівельних швів.

- Якщо Ви використовували ПВХ для швів, залиште їх на місці: вони дозволять плиті розширюватися, запобігаючи розтріскуванню. Вийміть опалубні дошки, укладені по периметру.

4. Догляд

Для безпосереднього використання плити без подальшої обробки (наприклад, підлога гаража) існує ряд засобів для очищення і догляду: засоби проти плям, засоби для видалення іржі, для знежирення, для очищення від гудрону.