Освітлення

Назад до списку статей

ЯК ВСТАНОВИТИ ЗОВНІШНЄ ОСВІТЛЕННЯ ЗА ВСІМА ПРАВИЛАМИ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

ДЛЯ КОЖНОЇ ДІЛЯНКИ СВІЙ ТИП ОСВІТЛЕННЯ!

ДЛЯ КОЖНОЇ ДІЛЯНКИ СВІЙ ТИП ОСВІТЛЕННЯ!

Освітлення саду прикрашає й вигідно виділяє Ваш будинок, воно також може убезпечити ваше житло (налякає непрошених гостей)

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ

Використовуйте лампи, що відповідають типу й потужності світильника. Варто знати, що існують спеціальні лампи, які не приманюють комах.

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ

Чимало світильників, відповідної до моделі, оснащені детектором руху, що вмикає освітлення, якщо повз нього проходить людина. Детектор руху можна підключити до деяких уже встановлених світильників.


ЗАБЕЗПЕЧТЕ ВЛАСНУ БЕЗПЕКУ

- Відключіть електроенергію, перш ніж почати роботу

- Дотримуйтеся правил встановлення

- Використовуйте тільки товари, що відповідають нормам Європейського Союзу

- Уважно вивчайте інструкції до приладів

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Лопата
2. Гострогубці
3. Викрутка з оболонкою й ізоляцією
4. Рулетка
5. Щипці для зняття ізоляції
6. Ручний дриль
7. Пісок або пухкий ґрунт
8. Червона ізоляційна оболонка для кабелів діаметром 40 мм
9. Кабель U1000R2V
10. Червона сигнальна решітка

1.  ЯК ПІДГОТУВАТИ ПІДКЛЮЧЕННЯ  ЗОВНІШНЬОГО ЕЛЕКТРИЧНОГО КОЛА

1. ЯК ПІДГОТУВАТИ ПІДКЛЮЧЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО ЕЛЕКТРИЧНОГО КОЛА

Перш ніж розпочати роботу, ретельно підготуйте зовнішнє електричне коло. Яким би не був ваш вибір, безпека-передусім.

ДЕ ВИКОНАТИ ПІДКЛЮЧЕННЯ?

Ви можете підключити живлення зовнішнього електроустаткування від загального розподільного щита.

ЦЕ ЕФЕКТИВНО

Корисно розділити електричні контури, якщо у вас багато освітлювальних приладів. Зробіть незалежні контури для кожної зони освітлення. Не перевищуйте допустимі значення потужності. Електричні з’єднання можна робити тільки всередині освітлювальних приладів, кабелі мають бути закопані в землю.

ЯКИЙ ЗАХИСТ КРАЩЕ?

На початку електричного кола диференціальний захисту З0 міліампер є обов’язковим. Крім того, нове коло має бути захищене одним або декількома вимикачами відповідної сили струму: 10-16 А - для мереж освітлення, 20 А - для електричних контурів і електричних розеток.

З АВТОМАТИЧНИМ КЕРУВАННЯМ АБО БЕЗ НЬОГО?

Численні прилади продаються з уже вбудованим детектором руху. Вони обладнані фотоелементом, що автоматично вмикає освітлення за найменшого руху. Ваш будинок стає надійнішим й зручнішим.

ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ

Ви можете інтегрувати новий контур у вже існуюче коло за допомогою розподільної коробки.

2. ЯК ЗАКОПАТИ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КАБЕЛЬ

2. ЯК ЗАКОПАТИ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КАБЕЛЬ

Заземлення електропроводки відповідає суворим нормам безпеки. Щоб запобігти негативним наслідкам від ущільнення землі, кабелі необхідно закопати на глибину не менше 60 см, а якщо під проїзною частиною дороги - на глибину 1 метр.

ЦЕ ВАЖЛИВО

Перш ніж вирити траншеї, перевірте, чи немає під землею раніше заритих кабелів. Підземні комунікації позначаються сигнальною обрешіткою: червона - для електричних проводів, зелена - для телефонних. Дотримуйтесь мінімальних відстаней (20 см між двома кабелями).


1) Попередньо складіть план встановлення зовнішніх освітлювальних приладів, позначте на ньому прилади, кабелі й різні з’єднання.

2) Викопайте за допомогою лопати траншею глибиною мінімум 85 см та шириною 25 см від виходу електроживлення до місця встановлення освітлювального приладу.

3) Насипте 15 см піску на дно траншеї.

4) Помістіть в неї червону запобіжну оболонку електричного кабелю діаметром 40 мм по всій довжині траншеї (за необхідністю можна використовувати сполучні муфти).

5) За допомогою нитки-водія вставте й протягніть кабель U1000 R2\/ потрібної довжини через всю оболонку (максимум 3 - 1,5 мм2 для 2200 Вт і 3-2,5 мм2 для 3600 Вт). Ви повинні бути впевнені, що зможете повторно протягнути кабель після встановлення комунікації. Для цього міцно прив'яжіть кабель до кінця оболонки й заклейте його липкою стрічкою.

6) Насипте 10 см піску.

7) Покладіть червоні сигнальні решітки по всій довжині траншеї.

8) Закопайте траншею

9) Збережіть план розміщення траншеї на папері, щоб за необхідності внести зміни.

ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ

Світильники мають бути міцно зафіксовані на землі, найкраще на бетонному фундаменті. Спочатку зробіть виходи оболонки та кабелю, а потім заливайте бетон.

3. ЯК ОСВІТИТИ КРАЇ БАСЕЙНУ

3. ЯК ОСВІТИТИ КРАЇ БАСЕЙНУ

Заземлення електропроводки відповідає суворим нормам безпеки. Щоб запобігти наслідкам від ущільнення землі, кабелі слід закопати на глибину не менш 60 см, а якщо під проїзною частиною дороги - на глибину 1 метр.

ВКОПАНИЙ БАСЕЙН

Якщо у вас є трамплін, то зона 1 поширюється на висоту до 2,50 м над трампліном.

ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ

Встановлення зовнішніх освітлювальних приладів може змінити рівень споживання електроенергії, якщо перевищити передбачену комунальними службами потужність.

Щоб з’ясувати це, вирахуйте загальну суму потужностей нових ламп і звичайну потужність. У будь-якому разі проконсультуйтеся з вашим постачальником електроенергії.

НАЗЕМНИЙ БАСЕЙН

Будь-які прилади освітлення заборонені, за винятком приладів з дуже низькою напругою в 12 В.

Освітлювальні прилади класу 2 мають бути оснащені диференціальним пристроєм захисного відключення, так само як і прилади дуже низької напруги в 12 В.

Вся представлена інформація має рекомендаційний характер. Для встановлення, підключення й обслуговування електричних приладів і/або кіл звертайтеся тільки до професіоналів, що пройшли відповідне навчання та мають допуск до таких робіт.