Вироби з дерева

Назад до списку статей

ЯК ВСТАНОВИТИ МАНСАРДНЕ ВІКНО

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Викрутки

Залежно від застосовуваного покрівельного матеріалу, архітектурних та теплоізоляційних умов мансардні вікна можна встановити:
- на РІЗНІЙ глибині (три рівня посадки}: N (0 см), V (-3 см), (-6 см)
- на кроквах або обрешітці

1) Мансардні вікна можна встановлювати у дахах зі схилом від 15° до 90°. Висота встановлення може бути довільна, однак, враховуючи умови експлуатації, оглядовість та освітленість приміщення, а також будівельні норми, вікна необхідно встановлювати так, щоб нижній кінець вікна знаходився на висоті ПО -170 см від рівня підлоги. Висота встановлення також залежить від кута нахилу даху та розміру вікна .

2) Вікно має бути встановлене над черепицею - під вікном повинен знаходитись цілий, не обрізаний ряд черепиці. Якщо дах вкритий профільованим покрівельним матеріалом, вікно потрібно встановити на рекомендованій відстані між верхнім кінцем покрівлі та нижнім кінцем вікна. У тому випадку, якщо покрівля знаходиться на значній відстані від вікна, необхідно встановити додатковий ряд покрівельного матеріалу. Якщо дах вкритий покрівельним матеріалом з високим профілем, необхідно зрізати або склепати хвилі покрівлі таким чином, щоб виключити пошкодження свинцевого фартуха окладу.

3) Необхідно дотримувати рекомендовані відстані між вікном та покрівлею: під вікном - 0-4 см для плоских покрівельних матеріалів, при глибині посадки - 14 см; 10 см - для низькопрофільованих покрівельних матеріалів; 12 см - для високопрофільованих покрівельних матеріалів; вздовж вікна - 3-6 см; над вікном - 6-15 см.

4) При монтажі на кроквах вікно кріпиться до самих крокв за допомогою монтажних кутиків. Відстань між кроквами має бути співмірна з шириною вікна та може перевищувати її на 2-5 см (наприклад, для вікна шириною 55 см оптимальна відстань між кроквами складає 57-60 см).

Якщо відстань між кроквами не відповідає ширині вікна, необхідно змінити конструкцію даху. При цьому обов’язково зверніть увагу на те, щоб поперечні балки розмістити на відповідній відстані від нижнього та верхнього країв вікна для правильної внутрішньої обробки (над вікном - горизонтально, під вікном - вертикально).

5) Позначте на гідробар’єрі місце встановлення вікна. Виріжте в означеному місці отвір із запасом 10 см з кожного боку, щоб потім прикріпити гідробар’єр до віконної коробки. Виріжте частину обрешітки у підготовленому місці. Для встановлення дренажного жолоба виріжте фрагменти контробрешітки та надріжте гідробар’єр під кутом.

6) Вийміть з упаковки вікна алюмінієві профіль-накладки 1 і 2. Від’єднайте від коробки вікна нижній профіль-накладку 3, а також транспортувальні дерев’яні бруски.

7) Вийміть стулку вікна з віконної коробки. Для цього необхідно встановити вікно нижнім кінцем на підлогу та легко нахилити. Потім відкрийте вікно та поверніть стулку на 150°. Притримуючи вікно у такому положенні, за допомогою викрутки закрутіть блокувальні гвинти у петлях на три оберти за годинниковою стрілкою.

8) Вийміть стулку з вікна у відповідності до вказаного напрямку. Виконуйте цю операцію обережно, одночасно виймаючи стулку з петель. Недотримання цієї вимоги може призвести до пошкодження петель.

9) Прикрутіть монтажні кутики до віконної коробки на відстані 10 см від краю так, щоб вони не потрапляли на обрешітку даху. Зовні віконної коробки відфрезеровані пази, що відповідають різній глибині посадки вікна. Кожному пазу відповідає визначений тип оклада. Прикрутіть монтажні кутики до коробки таким чином, щоб цифра на мірній лінійці кутика: відповідала товщині обрешітки; співпадала з пазом вибраної глибини посадки вікна. Вибрана глибина посадки вікна має відповідати позначенню на упаковці оклада. Монтаж вікна у даху із суцільною обрешіткою виконується аналогічно монтажу вікна на кроквах.

10) Встановіть віконну коробку у підготовлене місце в даху. Монтажні кутики мають спиратися на крокви. Перевірте, чи співпадає паз на віконній коробці з верхньою площиною обрешітки. За допомогою рівня перевірте горизонталь нижнього краю вікна. У разі необхідності, підкладаючи під кутик клин, встановіть горизонталь. Прикрутіть шурупами до крокв тільки нижні кутики.

11) Вставте стулку вікна у віконну коробку. Для цього необхідно: взяти стулку у руки, тобто зовнішнім склом до себе, а низ вікна - доверху: втримуючи стулку у вертикальному положенні, вкладіть її зовні в петлі рівномірно, без перекосу; викрутіть блокувальні гвинти на три оберти проти годинникової стрілки та закрийте вікно.

12) Трохи відкрийте стулку та перевірте паралельність щілини між стулкою та коробкою внизу вікна. Підклавши пластиковий клин з кріпильного комплекту під верхній монтажний кутик з боку меншого зазору, усуньте непаралельність.

13) Закрийте стулку та перевірте паралельність щілини між стулкою та коробкою по боках. У разі необхідності, пересуваючи верхню частину коробки вліво або вправо, усуньте непаралельність. Прикрутіть шурупами до крокв верхні кутики.

14) Якщо під час будівництва даху застосовується гідробар’єр, необхідно у підготовлене місце над вікном встановити дренажний жолоб для відведення конденсованої вологи убік від вікна, а також прикріпити гідробар’єр до віконної коробки.

15) Перевірте надійність функціонування вікна. У моделях, оснащених вентиляційним пристроєм, стулку необхідно відкрити повністю.