Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК ВСТАНОВИТИ ГІПСОКАРТОННУ ПЕРЕГОРОДКУ НА МЕТАЛЕВОМУ КАРКАСІ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Шпатель
2. Ручна пилка
3. Клин для гіпсокартону
4. Лінійка
5. Наждачний папір
6. Великі ночви для клею
7. Великі ночви для швів
8. Ніж-різак
9. Висок
10. Кельма
11. Шнур для розмітки
12. Ножівка по металу
13. Олівець
14. Рівень
15. Барвник1. ПІДГОТОВКА ПРИМІЩЕННЯ1) У місцях розташування перегородки стіни, підлога та стеля мають бути чистими і сухими.
2) За допомогою будівельного шнура накресліть на підлозі лінію розташування перегородки. Використовуючи рівень і висок, продовжте цю лінію на стінах і стелі.

2.	КРІПЛЕННЯ МЕТАЛЕВОГО НАПРЯМНОГО ПРОФІЛЮ

2. КРІПЛЕННЯ МЕТАЛЕВОГО НАПРЯМНОГО ПРОФІЛЮ1) Відріжте профілі на потрібну довжину, не забуваючи, що нижній профіль буде перерваний в місці розташування дверей. У цих місцях загніть профіль під прямим кутом вгору на висоту 15-20см, розріжте його бокові поверхні за допомогою ножиць по металу (можна використовувати також кусачки або ножівку по металу).2) Використовуючи дюбелі і шурупи-саморізи, пригвинтіть профіль до підлоги через кожні 60 см. Пригвинтіть другий профіль до стелі так, щоб він знаходився точно над нижнім профілем.

3) Поставте перший вертикальний профіль (довжина профілю має дорівнювати висоті між підлогою і стелею мінус 1 см) і пригвинтіть його до одного із заломлених куточком нижніх профілів і до верхнього профілю. Поставте на місце двері, приставивши дверну коробку до вертикального профілю. Перевірте вертикальність дверної коробки і пригвинтіть її до профілю за допомогою шурупів-саморізів.

4) Помістіть на поперечну планку дверної коробки горизонтальний профіль із заломленими вгору кінцями заввишки 15-20 см. Пригвинтіть його до дверної коробки і до першого вертикального профілю.

5) Поставте другий вертикальний профіль уздовж дверної коробки, вставивши його у верхній і нижній профілі. Пригвинтіть його.

6) Продублюйте вертикальні профілі між верхньою частиною дверної коробки і верхнім профілем, щоб надати їм більшої жорсткості.

7) Між верхнім і нижнім профілем вставте вертикальні профілі на відстані 40-60 см один від одного. Перевірте їх вертикальність і пригвинтіть.

8) Зробіть проводку електричних кабелів для розеток і вимикачів, використовуючи отвори у профілях.

ПОРАДА

Для звукоізоляції перегородки рекомендується використовувати мінеральне волокно. Для підвішування до перегородки важких предметів вставте кріпильні елементи в місцях їх майбутнього розташування.
У профілем, до яких кріпляться двері, вставте бруси 70x40 мм (45x40). Під профіль, який проходить по периметру перегородки, прокладіть шумоізолюючу плиту.


3.	МОНТАЖ ЛИСТІВ ГІПСОКАРТОНУ

3. МОНТАЖ ЛИСТІВ ГІПСОКАРТОНУ

1) Відріжте лист гіпсокартону на довжину, рівну висоті між підлогою і стелею мінус 1 см, необхідним для захисту гіпсокартону від вологості, що піднімається з підлоги.

2) Покладіть на підлогу 2 клини товщиною 1см (для кожного листа) і за допомогою важеля підніміть лист впритул до стелі. Переконайтеся в тому, що край листа приходиться на середню вісь вертикального профілю, що спростить кріплення.

3) Пригвинтіть листи до металевого каркаса через кожні 25 см шурупами-саморізами (орієнтуйтеся на реперні точки на листах). Якщо листи мають закруглені краї, залишайте між ними проміжок 5 мм.

4) Помістіть ізоляційний матеріал між вертикальними профілями. Аналогічним чином закріпіть листи гіпсокартону на зворотному боці перегородки. Перевіряйте, щоб на кожний вертикальний профіль приходився лише один стик листів гіпсокартону (чергуйте крайні профілі з одного і з другого боку перегородки).