Безкоштовно з будь-яких номерів України

0 800 300 500

Графік роботи контакт-центру

Пн-Нд: з 7:30 до 22:00

Будматеріали

Назад до списку статей

ЯК УТЕПЛИТИ МАНСАРДУ

1.	ВИБІР УТЕПЛЮВАЧА

1. ВИБІР УТЕПЛЮВАЧА

Для вибору найбільш відповідного варіанта утеплення рекомендовано перед початком роботи враховувати наступні фактори:

А. Призначення приміщення

Б. Вибір утеплювача залежно від клімату

Кожний утеплювач має певний коефіцієнт теплопередачі залежно від складу і щільності. Зверніться до наших продавців-консультантів, щоб дізнатися, якими є нормативи для вашого регіону.

В. Вибір утеплювача відповідно до типу стропил
Вибір ізоляційного матеріалу і способу його кріплення залежить від відстані між стропилами, їх товщини та розташування.

Г. Економія місця завдяки тонким утеплювачам
Використовуючи більш тонкі ізоляційні матеріали, ніж традиційні, можна отримати додатковий простір.

Д. Внутрішня або зовнішня ізоляція
Під час ремонту приміщення, як правило, ізоляцію розташовують класичним способом, закріплюючи ізоляційні матеріали під схилами даху. При будівництві будинку можливе розташування ізоляційних панелей безпосередньо на елементах конструкції, на які кладуть прокладки для кріплення даху (черепиці, шиферу і тощо).

УВАГА!
Асортимент ізоляційних матеріалів не обмежується згаданими в даному буклеті. Існують інші, менш відомі утеплювачі, призначені для особливих випадків.

2.	ПІДГОТОВКА

2. ПІДГОТОВКА

1) Будь-ласка, перевірте стан елементів конструкції і за необхідності обробіть їх, оскільки після нанесення ізоляційного матеріалу це буде неможливо.

2) Якщо в якості ізоляційного матеріалу застосовується мінеральна вата звичайної товщини, то для того, щоб запобігти проникненню вологи у волокна утеплювача і погіршенню його теплоізоляційних властивостей, необхідно використовувати вологоаероізоляційні матеріали або алюмінієву фольгу. Вологостійку прокладку слід прикріплювати з частини будинку, яка опалюється.

3) Якщо мінеральна вата укладеться в два шари, не кладіть вологостійку прокладку між двома шарами утеплювача. Не ріжте плити мінеральної вати, якщо вони вже прикріплені до елементів конструкції.

4) Залиште зазор між утеплювачем і покрівлею, щоб уникнути гниття елементів конструкції і псування черепиці (мінімум 2 см між черепицею та утеплювачем, або між основою покрівлі та утеплювачем, або між внутрішньою поверхнею покрівельних листів та утеплювачем).

5) Не слід ущільнювати мінеральну вату, оскільки це погіршує її теплоізоляційні властивості.

6) Ізоляційні панелі мають бути з’єднанні одна з одною, щоб уникнути втрати тепла (для скріплення панелей необхідно використовувати паперову липку стрічку або алюмінієву фольгу).

7) Утеплити - не означає законопатити: щоб теплоізоляція була оптимальною, необхідно зробити в верхній та нижній частині даху по одному вентиляційному отвору на кожні 10-15м2.

Вентиляційні отвори мають розташовуватися в шаховому порядку.

3.	КРІПЛЕННЯ

3. КРІПЛЕННЯ

1) ПРИ ЗВИЧАЙНОМУ РОЗТАШУВАННІ СТРОПИЛ - ЕКСТРУДОВАНИЙ ПОЛІСТИРОЛ
Існує два типи кріплення:

- ЗА ДОПОМОГОЮ ЦВЯХІВ:

Прикріпіть панелі на стропилах через кожні З0 см оцинкованими або нержавіючими цвяхами чи шурупами з крупними шляпками. Якщо відстань між стропилами занадто велика, прибийте між ними бруски і прикріпіть до них панелі.

- ЗА ДОПОМОГОЮ СКОБ:
Прикладіть скоби до стропил, вставте панель у скоби і закріпіть скоби оцинкованими цвяхами чи шурупами з крупними шляпками. Вставте другу панель у паз першої, прикріпіть скобу на другу панель і прибийте її.

2) ПРИ НЕРІВНОМІРНОМУ ОБШИВАННІ СТРОПИЛ:

А) ТЕХНОЛОГІЯ КРІПЛЕННЯ УТЕПЛЮВАЧА З МІНЕРАЛЬНОЇ ВАТИ В 2 ШАРИ

1й шар панелі з щільної вати в оболонці розрізані на трикутники, щоб легше розмістити їх між стропилами.

Підберіть панелі, ширина яких відповідає відстані між стропилами (залиште зазор у 2 см для вентиляції).
Вставте по дві трикутні панелі між стропилами.
Відріжте зайві частини і не викидайте їх.

2-й шар: панелі зі щільної мінеральної вати в оболонці. Закріпіть скоби на стропилах на відстані 59 см одна від одної (відстань, необхідна для кріплення гіпсокартонної плити). Встановіть плити з мінеральної вати одна на одну за допомогою кріплень. Починаючи знизу, наклейте вологостійку прокладку по всій висоті схилу з боку будинку (приміщення), що опалюється. Проклейте усі шви липкою стрічкою.

а) Обшивання гіпсокартонними плитами
Установіть спеціальні кріплення для обшивання і прикріпіть плити.

Увага!
Попередньо за допомогою стрічки виявіть стропила, що висуваються вперед, і, наклавши невеликі дерев’яні накладки, зрівняйте з ними інші стропила.

б) Обшивання стіни
Установіть спеціальні кріплення для брусків (27 х 40 мм або 40 х 40 мм).
Спочатку прикручуються кріплення для металевих профілів або брусків.
Потім на них кріпляться металеві профілі (1) або дерев’яні бруски (2).

Б) ТЕХНОЛОГІЯ КРІПЛЕННЯ ТОНКОГО УТЕПЛЮВАЧА
Утеплювач товщиною 25 мм дозволяє заощадити місце в кімнаті.
2 способи кріплення оздоблювального матеріалу:

а) Обшивання стіни

Розріжте ножицями матеріал на смуги, ширина яких відповідає відстані між стропилами, додавши по 3 см з кожного краю для скоб.
Прикріпіть на стропила бруски для обшивання на відстані 40 або 60 см один від одного, залишаючи зазор для вентиляції. (Перед прибиванням брусків вирівняйте площину стропил дерев’яними накладками.)
Для зручності кріплення обшивки можна використати фіксуючі скоби.

УВАГА!
При утепленні мансарди необхідно використовувати ізоляційні матеріали. Між матеріалами для покрівлі і утеплювачем слід накладати вологопароізоляційні матеріали. А з боку приміщення - пароізоляційні матеріали.

б) Обшивання гіпсокартонними плитами
Установіть кріплення завдовжки 5-6 см на кожному стропилі на відстані 1 м один від одного, починаючи з верхньої частини схилу даху.
Розташуйте смуги утеплювача внапуск (на 5 см) для герметичності. Знайдіть кріплення і проріжте утеплювач над ними.
Установіть металеві профілі на кріплення, потім прикріпіть до них гіпсокартонні плити.

УТЕПЛЕННЯ ПОКРІВЛІ ПРИ БУДІВНИЦТВІ ДАХУ

Даний спосіб теплоізоляції високого ступеня можливий завдяки застосуванню готових панелей, які можна кріпити безпосередньо до брусків або стропил.
У процесі будівництва можливе поєднання теплоізоляційних і оздоблювальних робіт, що дозволяє заощадити простір і робочий час.
Залишається тільки укласти основу під покрівлю і саму покрівлю (черепицю, шифер тощо).