Облаштування оселі

Назад до списку статей

ЯК СКЛАСТИ МЕБЛІ

1.	РІЗНІ ВИДИ З’ЄДНАНЬ

1. РІЗНІ ВИДИ З’ЄДНАНЬ

1) Кутові і хрестові з’єднання забезпечують міцне кріплення несучих частин меблів. Вони можуть бути жорстко зафіксованими або розбірними, а також видимими або прихованими.

2) Торцеве з’єднання дозволяє скріпити декілька частин, розташованих в одній площині. Цей спосіб можна використовувати для виготовлення обіднього або робочого столу.

3) Підвісні меблі зазвичай використовуються, наприклад, на кухні або у ванній кімнаті.

2. ЯК ПІДІБРАТИ ДЕРЕВ’ЯНІ МАТЕРІАЛИ

1) Дерев’яноволокнисті плити середньої щільності (МДФ) мають різноманітне призначення. Поверхня таких плит зовсім гладка, а тонка структура дозволяє їх легко різати та обробляти. Такі плити можна покривати лаком або тонувати.

2) Фанера, яка складається не менше ніж з трьох тонких шарів дерева, є міцним матеріалом та добре підходить для виготовлення полиць. Фанера, вкрита шпоном з цінних порід дерева (дуб, бук), ідеально підходить для виготовлення декоративних меблів.

3) Звичайні ДСП та ДВП із меламіновим покриттям виготовлені з пресованої дерев’яної стружки, відносно недорогі та відзначаються великим різноманіттям за товщиною (від 5 до 40 мм), якістю, вологостійкістю та способом обробки поверхні.

4) Клеєна деревина складається з двох шарів дерева, закріпленого брусом. Цей матеріал використовується, як правило, для виготовлення простих виробів, наприклад, стільниці для обіднього або робочого столу.

3.	КУТОВІ ТА ХРЕСТОВІ З’ЄДНАННЯ

3. КУТОВІ ТА ХРЕСТОВІ З’ЄДНАННЯ

З’єднання для складання меблів або полиць можуть бути видимими або прихованими.

А) ПРИХОВАНІ КУТОВІ АБО ХРЕСТОВІ З’ЄДНАННЯ

Приховані з’єднання забезпечують більш якісний зовнішній вигляд меблів; як правило, для них необхідно попередньо висвердлити спеціальні отвори.

Для швидкого складання можна використовувати спеціальні саморізи для ДСП.

КОРИСНА ПОРАДА

Скріплювання саморізами для ДСП є найбільш простим та швидким способом для здійснення якісного з’єднання. Ми радимо вам вибрати дерево товщиною не менше 16 мм.

1. Прикладіть 2 панелі одна до одної так, як їх буде з’єднано. Просвердліть одночасно обидві панелі свердлом 5 мм.

2. За допомогою свердла 7 мм ще раз просвердліть панель, в якій буде розташовуватися шляпка саморіза. Додатково просвердліть цю панель на глибину 2 мм свердлом 10 мм, щоб сховати шляпку саморіза. Вкрутіть з’єднувальний саморіз. Накрийте його декоративною заглушкою.

Для міцнішого з’єднання використовуйте меблевий гвинт Мбх60 або Мбх100 з гайкою, що встановлюється в отвір.

КОРИСНА ПОРАДА
Використання дерев’яного шканта при простому з’єднанні робить кріплення більш міцним. Шкант можна використовувати і як додаткове з’єднання, і як основне. Але майте на увазі, що з’єднання дерев’яним шкантом є нерозбірним.

1) Виберіть шкант потрібного розміру - 6, 8 або 10 мм. На свердло по дереву потрібного розміру встановіть обмежувач глибини свердлення. Просвердліть призначену для кріплення полицю на глибину від 15 до 20 мм (в залежності від розміру шканта) за допомогою свердла по дереву, оснащеного обмежувачем. Зробіть необхідну кількість отворів.

2) Вставте буровий керн у просвердлений отвір. Прикладіть панелі одна до одної. Розташування отворів на другій панелі намічене. Просвердліть відповідні отвори на другій панелі.


3) Вставте шканти в отвори. Нанесіть клей на їх кінці. Зберіть панелі. За необхідності використовуйте гумовий молоток.

Для більш міцного з’єднання використовуйте меблевий гвинт Мбх100 або Мбх10 з гайкою, що встановлюється в отвір.

КОРИСНА ПОРАДА

Цей, складніший, тип з’єднання використовується для кріплення крихких матеріалів. Таке з’єднання підсилює міцність кріплень і дозволяє збирати і розбирати меблі. Воно ідеально підходить для приєднання полиць до вертикальної панелі. Ми радимо вам вибирати дерев’яні матеріали довжиною не менше 16 мм.

1) Встановіть 2 панелі в бажане положення.

2) Просвердліть обидві панелі свердлом 6,5 мм на глибину не менше довжини гвинта.

3) У панелі, розташованій горизонтально, за допомогою свердла 10 мм висвердліть отвір на відстані не менше 3 см від краю та глибиною 15 мм. Ви повинні досвердлити до отвору, який було зроблено на попередньому етапі роботи. Вставте гайку в паз так, щоб різьба знаходилася напроти висвердленого раніше отвору. Вставте гвинт в отвір. Вкрутіть його в гайку.


КОРИСНА ПОРАДА

Для легкого збирання і розбирання меблів використовуйте ексцентрикове з’єднання.

Це класичний тип з’єднання, який використовується найчастіше у збірних меблях. Таке з’єднання дозволяє багаторазово збирати і розбирати меблі. Ми радимо вам вибирати матеріали товщиною не менше 16 мм.


1) Відзначте на закріплюваній полиці місце розташування ексцентрика на відстані 33,5 мм від краю полиці. За допомогою фрези діаметром 15 мм висвердліть виїмку під ексцентрик глибиною 12,5 мм.

2) По середині торцевої частини полиці свердлом 8 мм просвердліть отвір, що доходить до виїмки під ексцентрик. Вставте ексцентрик у виїмку. На основній панелі за допомогою свердла 5 мм висвердліть отвір глибиною 11 мм у місці приєднання полиці. Вкрутіть болт.


3) З’єднайте полицю і основну панель, вставивши болт в отвір так, щоб він торкався ексцентрика. Для збирання і розбирання повертайте гвинт ексцентрика.Б) ВИДИМІ КРІПЛЕННЯ Видимі кріплення простіші у виготовленні і не потребують попереднього просвердлювання.
Щоб швидко зробити кутове кріплення, ви можете використовувати пластикові або металеві кутики.


КОРИСНА ПОРАДА

Недорогі пластикові кутики дозволяють швидко й просто виконати з’єднання. Вони підходять для легких полиць, призначених для невеликого навантаження. Металеві кутики забезпечують більшу міцність. Пластикові кутики кріпляться відразу при з’єднанні панелей. Використовуйте шурупи для дерева діаметром 4 мм. Використовуйте рівень.