Фарби та допоміжні товари

Назад до списку статей

ЯК ПОКРИТИ ПАРКЕТ ЛАКОМ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Шліфувальний папір із середнім зерном
2. Шліфувальна машина

Для нанесення лаку:

3. Розчинник
4. Гумові рукавички
5. Широкий пензель
6. Наждачний папір

1.	 ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

1. ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

НОВИЙ ПАРКЕТ

Обов’язковим етапом підготовки підлоги до нанесення лаку є шліфування. Механічне шліфування паркету необхідно, щоб зняти верхній потьмянілий шар деревини й додати їй природного живого кольору. Подальше покриття лаком може проводитися тільки по сухій і очищеній від пилу деревині.

1) Звільніть кімнату від меблів та інших предметів.

2) За допомогою стрічкової шліфувальної машини повністю відшліфуйте паркет, поки деревина не набуде свого натурального кольору.

3) Спершу використовуйте шліфувальний папір із середнім зерном, щоб відшліфувати й вирівняти поверхню.

4) Наступного разу використовуйте папір із дрібним зерном.

5) Очистьте поверхню від пилу.

6) Обробіть поверхню деревини антисептиком. Ця процедура необов’язкова, але рекомендована для того, щоб захистити деревину від комах, цвілі, грибка. Антисептик сохне 24 години, й наступного дня вже можна наносити лак.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Кути й недоступні для шліфувальної машини місця обов’язково обробіть або вручну, або за допомогою спеціальної машини для обробки торців і кутів.


СТАРИИ ПАРКЕТ
Насамперед, необхідно очистити підлогу від цвяхів, що стирчать, зачіпок та інших гострих предметів, які можуть пошкодити наждакову стрічку шліфувальної машини.

ОЧИЩЕННЯ ПОВЕРХНІ

1) Ретельно помийте паркетну підлогу теплою водою з мийним засобом.

2) Сполосніть кілька разів чистою водою.

3) Дайте просохнути. Вже суху підлогу ще раз очистьте від пилу та бруду.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Якщо поверхня паркету пошкоджена комахами або грибком, ретельно обробіть це місце антисептиком для деревини (для внутрішніх робіт). Якщо якісь дошки пошкоджені занадто сильно, то їх краще взагалі замінити.

ПОРАДА
Для початку змочіть невелику ділянку паркетної підлоги. Якщо дерево набуло фіолетового відтінку, значить, у ньому міститься танін. У цьому випадку помийте паркет без мийного засобу. НЕ використовуйте мийні засоби для дубового й каштанового паркету!

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Під час шліфування старого паркету ви неминуче стикнетеся із шаром захисного воску, що є на кожному полірованому паркеті. Віск забруднює наждакову стрічку, якою ви шліфуєте паркет. Щоб цього уникнути, спочатку зніміть із паркету віск спеціальним засобом або уайт-спіритом.

ШЛІФУВАННЯ

1) За допомогою шліфувально» машини й крупнозернистого шліфувального паперу очистьте паркет від старих покриттів і бруду.

2) Замініть зернистість паперу на середню й ретельно відшліфуйте та вирівняйте поверхню паркету.

3) Остаточно пройдіться по паркету шліфувальною машиною з наждачним папером із дрібним зерном.

4) Перед лакуванням очистьте поверхню від пилу за допомогою пилососа.

СТАРИЙ ЛАКОВАНИЙ ПАРКЕТ
Якщо шар лаку на старому паркеті зносився або потріскався, то на такому паркеті слід повністю замінити покриття.
Якщо шар лаку потьмянішав або став матовим, поверхню необхідно злегка відшліфувати папером із дрібним зерном і покрити новим шаром поліуретанового лаку

2.	 НАНЕСЕННЯ ЛАКУ

2. НАНЕСЕННЯ ЛАКУ

ПРОБНЕ ЛАКУВАННЯ

1) Перш ніж покривати паркет лаком повністю, нанесіть тонкий шар невелику ділянку в непомітному місці. У такий спосіб ви зможете перевірити відтінок обраного лаку на вашому паркеті.

2) Дайте лаку повністю просохнути, потім наносьте лак на іншу поверхню»


Нанесення лаку

1) Починайте наносити лак широким пласким пензлем у напрямку волокон деревини, рухаючись ВІД вікна ДО дверей.

2) Дайте лаку добре висохнути. Потім злегка зашліфуйте поверхню за допомогою шліфувальної машини або вручну за допомогою дрібнозернистого паперу. Очистьте від пилу. Нанесіть другий шар лаку.

3) Дайте висохнути (час висихання другого шару зазначено на етикетці).

4) У приміщеннях з підвищеною прохідністю рекомендується наносити третій шар лаку.

5) Залиште підлогу до повного висихання лаку (час висихання зазначено на етикетці). Після цього можна розставляти в приміщенні меблі. Однак протягом ще декількох днів намагайтеся якнайменше пересувати меблі по лакованій підлозі.

3.	КОРИСНІ ПОРАДИ

3. КОРИСНІ ПОРАДИ

Проводьте роботи при температурі повітря від 12°С до 25°С. Тільки при такій температурі лак добре висохне й не втратить своїх захисних і декоративних властивостей.

Якщо Ви лакуєте сходи, покривайте східці лаком через одну, поки не висохне лак, інакше ви не зможете по них ходити. Під час роботи захищайте сантехніку від потрапляння клею або затирочної суміші.

Для вашої зручності почніть лакувати сходи згори - спочатку саму сходинку, а потім контрсходинку над нею.

У різних видів лаку - свій час висихання. Уважно читайте інструкцію на етикетці лаку, перш ніж почати роботу. Остаточний результат також залежить від якості деревини, з якої виготовлено паркет. Перед початком роботи зробіть тестове лакування на не дуже помітній ділянці підлоги.

Один або два рази на рік, якщо лак буде втрачати свій блиск, користуйтеся засобами для відновлення старого лакофарбового покриття. Ці засоби не потребують попереднього шліфування, але додають паркету блиску і приховують тріщини.