Настінні покриття та декор стін

Назад до списку статей

ЯК ПОКЛЕЇТИ ШПАЛЕРИ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Відро для клею
2. Відро для миття стін
3. Висок
4. Драбина
5. Губка для миття стін, або видалення надлишків клею
6. Ножиці
7. Ніж-різак
8. Ганчірка
9. Валик для швів
10. Шпатель
11. Щітка для розгладжування шпалер
12. Щітка для клею
13. Робочий стіл
14. Лінійка для підрізання шпалер після наклеювання1. ВИБІР ШПАЛЕР
При виборі шпалер, крім естетичних критеріїв, варто враховувати тип приміщення і стан стін.

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ
Для стін, що мають зруйновану або нерівну поверхню, рекомендується використовувати склошпалери під фарбування.

2. ВИБІР КЛЕЮ, ЩО ВІДПОВІДАЄ ШПАЛЕРАМ

При виборі клею важливо враховувати тип шпалер або бордюру

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ
Рекомендується пофарбувати стелю до обклеювання кімнати шпалерами.

3. ПІДГОТОВКА СТІН

Правильна підготовка поверхні стіни гарантує добре покриття фарбою і якісний результат. Дотримуючись наших порад, оцініть стан ваших стін, перш ніж перейти до фарбування.

4.	ПІДГОТОВКА ШПАЛЕР

4. ПІДГОТОВКА ШПАЛЕР

Використовуйте робочий стіл.

1) Підготуйте першу смугу: виміряйте висоту стіни (не враховуючи висоти плінтуса). Відміряйте потрібну довжину на рулоні, додавши запас 5-10 см на обрізку країв, і прокресліть лінію. Відріжте смугу, використовуючи великі ножиці.

2) Якщо малюнок шпалер не вимагає стикування, наріжте відразу кілька смуг, прикладаючи їх до першої смуги для вимірювання необхідної довжини. Стежте за напрямком малюнка. Якщо малюнок має стикуватися, рекомендується відрізати смуги по мірі просування роботи — це дозволить вам уникнути помилок. Додавайте до довжини кожної смуги відстань, необхідну для стикування малюнка, і стежте за його напрямком.

3) Наклеюйте шпалери, починаючи від вікна, і дотримуйтеся нумерації (див. схему).

4) За допомогою виска прокресліть вертикальну лінію на відстані 50 см від вікна (ширина смуги мінус 3 см). Покладіть смуги на стіл малюнком донизу. Приготуйте клей, дотримуючись вказаних виробником пропорцій, щоб одержати потрібну консистенцію. Витримайте клей 10 хвилин, перш ніж його використовувати.

5) За допомогою щітки нанесіть клей на половину смуги, розподіляючи його від центра до країв. Добре проклейте краї.

6) Складіть проклеєну половину смуги, не притискаючи місце згину.

7) Подібним же чином проклейте другу половину смуги. Залишіть смугу на деякий час, щоб вона просочилася клеєм (від 5 до 10 хвилин). Час просочування залежить від товщини шпалер.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Кути й недоступні для шліфувальної машини місця обов’язково обробіть або вручну, або за допомогою спеціальної машини для обробки торців і кутів.

5.	ПОЧАТОК РОБОТИ З ОБКЛЕЮВАННЯ СТІН

5. ПОЧАТОК РОБОТИ З ОБКЛЕЮВАННЯ СТІН

1) Прикладіть верхню частину смуги до стіни, залишивши нижню половину складеною. Вирівняйте край смуги по накресленій лінії, залишивши зверху стіни запас 3-5 см.

2) Притисніть шпалери до стіни й видавіть повітря, розрівнюючи шпалери від центра до країв щіткою або сухою ганчіркою.

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ
Щоб позбутися бульбашок повітря, що залишилися під шпалерами, проткніть їх шпилькою й обережно розгладьте поверхню.

3) Потім розгорніть другу половину смуги, притримуючи наклеєну частину для того, щоб вона не сковзала донизу. Розгладьте нижню частину.

4) Наклейте подібним чином наступні смуги, прирівнюючи щораз краї до попередньої смуги. Розташовуйте смуги таким чином, щоб домогтися стикування країв. У випадку помилки відклейте останню смугу й переклейте її, зістиковуючи її край із краєм попередньої смуги.

КОРИСНА ПОРАДА
Щоб після обклеювання шпалерами знайти місце розташування дюбелів для розвішування картин, перед початком роботи вставте в них цвяхи без головок. Вони проткнуть папір і будуть добре помітні.

6.	ЗАВЕРШАЛЬНА ОБРОБКА

6. ЗАВЕРШАЛЬНА ОБРОБКА

ОБРОБКА СТИКІВ
Щоб стики між смугами були менш помітними, розгладьте їх за допомогою валика. При роботі з рельєфними шпалерами рекомендується розгладжувати їх чистою ганчіркою, намагаючись не продавити рельєфний малюнок.

ОБРІЗКА КРАЇВ
Щоб домогтися рівної лінії уздовж стелі, плінтуса тощо, обрізайте краї шпалер до того, як висохне клей. Акуратно обрізайте шпалери ножем-різаком, використовуючи шпатель як обмежник. Тримайте ніж горизонтально: це дозволить уникнути розривів паперу.

ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ
Щоб клей не застигав на лезі ножа, рекомендується ополіскувати ніж у гарячій воді.

7.	НАКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР У ВАЖКОДОСТУПНИХ МІСЦЯХ

7. НАКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР У ВАЖКОДОСТУПНИХ МІСЦЯХ

ОБКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕРАМИ СТЕЛІ
Рекомендується виконувати цю роботу вдвох. Складіть смугу шпалер гармошкою шириною приблизно 40 см; притримуйте її за допомогою швабри. Приклейте перші смуги, починаючи від кута й розрівнюючи поверхню по мірі просування. Щоб стики були менш помітними, рекомендується розташовувати смуги перпендикулярно до вікна.

НАКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР ЗА РАДІАТОРОМ
Якщо зняти радіатор неможливо, розріжте шпалери в місцях підведення труб і кріплень радіатора. Для розрівнювання можна використовувати швабру з надягнутою на неї трубкою ПВХ або з картоном, обмотаним чистою ганчіркою. Опустивши швабру за радіатор, розрівняйте шпалери так, щоб вони щільно приклеїлися до стіни. Зітріть надлишки клею на шпалерах і на радіаторі.

НАКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР У КУТАХ

1) Наклейте смугу таким чином, щоб край шпалер злегка заходив за кут на сусідню стіну.
2) Наклейте наступну смугу таким чином, щоб вона перекривала попередню на кілька сантиметрів. Скористайтеся виском для вирівнювання цієї смуги.
3) Використовуючи лінійку, розріжте макетним ножем два шари наклеєних шпалер. Видаліть відрізаний край, притискаючи шпалери лінійкою, щоб уникнути розривів.
4) Підніміть край шпалер, щоб видалити другий відрізаний край, а потім розгладьте стик. Зітріть надлишки свіжого клею.


НАКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР НАВКОЛО РОЗЕТОК ТА ВИМИКАЧІВ
Відключивши електрику, зніміть із розеток та вимикачів кришки. Розріжте шпалери хрестом напроти центра коробки. Загніть краї шпалер усередину коробки й встановіть кришки на місце.

НАКЛЕЮВАННЯ БОРДЮРУ

1) При наклеюванні бордюру навколо дверей або вікна клейте смуги таким чином, щоб вони перекривали попередні (дотримуйтеся стикування малюнка). Розріжте ножем два шари шпалер і видаліть обрізки. Зітріть надлишки свіжого клею.

2) При наклеюванні бордюру посередині стіни прокресліть олівцем горизонтальну лінію на стіні, обклеєній шпалерами (використовуйте рівень). Вона слугуватиме орієнтиром під час роботи.