/* /*]]>*/
Регіон:
Мій магазин: Оберіть магазин
Мій магазин

Безкоштовно з будь-яких номерів України

0 800 300 500

Графік роботи контакт-центру

Пн-Нд: з 7:30 до 22:00

UA RU
Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 7:30 до 22:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Садівництво

Назад до списку статей

ЯК ОБРІЗАТИ ГІЛКИ АБО СПИЛЯТИ ДЕРЕВО, НЕ НАРАЖАЮЧИСЬ НА НЕБЕЗПЕКУ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Каска із щитком

2. Навушники

3. Рукавички

4. Підсилені робочі черевики

5. Одяг, що облягає, або комплект захисного одягу (штани й куртка)

ЦЕ ВАЖЛИВО

Перш ніж використовувати бензопилку, уважно прочитайте інструкцію, що додається до неї.

1) Щоб краще керувати бензопилкою, завжди тримайте її двома руками. Великий палець руки, розташованої попереду, має перебувати під рукояткою.

2) Ніколи не пиляйте дерево кінцем напрямної пластини, щоб уникнути вібрації рук і серйозних ушкоджень, спричинених віддачею напрямної пластини

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

3) Не паліть під час роботи з бензопилкою або в момент її заправляння

4) Не використовуйте бензопилку, якщо поблизу перебувають діти, люди без спеціальних захисних засобів або домашні тварини.

1. ОБРІЗАННЯ ГІЛОК

Обрізання нижніх гілок дерев робиться для звільнення проходу, для очищення саду від непотрібного гілля або для того, щоб підготувати дерево до спилювання.

ПОРАДА

Ніколи не спилюйте гілки, розташовані вище вашого зросту. Необхідно мати досить широкий простір для роботи й прибирати спиляні гілки по мірі їх нагромадження.

КОЛИ ВИ ПРАЦЮЄТЕ БІЛЯ СТОВБУРА ДЕРЕВА:

- Використовуйте його як опору та прикриття;

- Працюйте так, щоб стовбур перебував між вами та бензопилкою й залишався праворуч або ліворуч від вас залежно від розташування гілки;

- Міцно тримайте бензопилку, стійте прямо, злегка розставивши ноги;

- Намагайтеся перенести вагу бензопилки на гілку - працюючи так, ви менше вто-митеся, і ваша спина не піддаватиметься надмірному навантаженню.

2.	СПИЛЮВАННЯ ДЕРЕВА

2. СПИЛЮВАННЯ ДЕРЕВА

ПОРАДА

Перш ніж спилювати дерево, продумайте напрямок його падіння. З міркувань безпеки використовуйте мотузку щоб повалити дерево в потрібному напрямку.

1) Зробіть підпил з боку вибраного напрямку падіння дерева. Підпил має бути зроблений зверху донизу під кутом 45о відносно стовбура.

2) Глибина підпилу має відповідати ¼ діаметра стовбура.

3) Завершіть підпил, надпилявши стовбур паралельно землі.

4) На протилежній стороні стовбура зробіть зріз на підпилу, щоб уникнути затискання ланцюга бензопилки. Залишіть деяку відстань між зрізом і підпилом.

5) Щоб повалити дерево в потрібному напрямку, використовуйте клини, які слугуватимуть важелем.

6) Перед падінням дерева чутиметься тріск стовбура. Задля вашої безпеки покладіть бензопилу на землю і відійдіть на відстань не менше 5 м, дерево впаде саме.

3.	РОЗПИЛЮВАННЯ ПОВАЛЕНОГО ДЕРЕВА

3. РОЗПИЛЮВАННЯ ПОВАЛЕНОГО ДЕРЕВА

1) Уважно огляньте дерево для того, щоб переконатися, що стовбур стійкий. Використовуючи важіль, постарайтеся перекотити стовбур таким чином, щоб він повністю ліг на землю. Якщо це необхідно, заклиньте стовбур.

2) Відпиляйте гілки в такий же спосіб, як це робиться при обрізанні гілок на дереві, що стоїть. Міцно тримайте бензопилку, стійте прямо, злегка розставивши ноги. Намагайтеся перенести вагу бензопилки на гілку — працюючи так, ви менше втомитеся, і ваша спина не буде піддаватися зайвому навантаженню.

3) Розпиляйте стовбур на 1/3 діаметра (А) і закінчіть розпилювання із протилежної сторони (В), стежачи за тим, щоб обидва розпили перебували на одному рівні.