Покриття для підлоги та плитка

Назад до списку статей

ЯК ОБРАТИ ЛАМІНАТ

Дізнайтесь більше з корисного відео

Дізнайтесь більше з корисного відео

Ламіновані панелі – це швидкий та зручний у використанні матеріал для укладання підлоги. Ми підготували для вас корисні поради стосовно того, на що варто звернути увагу при виборі ламінату.

Дізнайтесь, з чого складається ламінат, яким може бути його дизайн, чому потрібно використовувати різні види ламінату для офісу та дому і як самостійно зробити монтаж ламінованих панелей.


З чого складається ламінат

З чого складається ламінат

Верхній шар - це захисна плівка, що забезпечує захист дошки від стирання і сколів при падінні важких предметів. Від якості і товщини верхнього шару залежить міцність ламінату та його стійкість до механічних пошкоджень - стирання, подряпин, забруднення, намокання, а також впливу сонячних променів. Один з модних трендів цього сезону - декорування покриття ламінату. Наприклад, виробники ламінованих панелей створюють нерівності поверхні, що імітують малюнок натурального дерева чи плитки.

Декоративний шар має естетичне призначення. Він складається із шару паперу з малюнком або візерунком, що імітує деревну текстуру, камінь, плитку та інші матеріали. Саме завдяки цьому шару ламінат набуває своїх привабливих рис та має велике різноманіття кольорів.

Несучий шар - це основа ламінату, виготовлена з плити HDF. Саме ця жорстка частина дошки виконує найважливіші функції - скріплює між собою дошки ламінату, зберігає тепло і поглинає шум. Щільність цієї частини дошки впливає на навантаження ламінату і визначає його клас (32, 33 ...). Зазвичай цей шар має товщину близько 6-8 мм.

Нижній стабілізуючий шар призначений для захисту ламінату від деформації та впливу вологи. Він надає підвищену жорсткість дошці, саме завдяки цьому шару ламіновані панелі зберігають свою форму. З точки зору внутрішньої структури, нижній шар складається з щільного меламінованого паперу зі спеціальною стабілізуючою плівкою.


Дизайн ламінату

Дизайн ламінату

Купуючи ламінат в Леруа Мерлен, ви можете обрати дизайн панелей, який вам найбільше до вподоби. В першу чергу важливо визначитися, в якій стилістиці ви хотіли б бачити підлогу власної оселі. Наприклад, ламінат може нагадувати паркет, підлогу з великих дощок, мрамор, пісок, метал, керамічну плитку, камінь та інші матеріали. Сучасні виробники приділяють особливу увагу ламінату, який відтворює візерунок натурального дерева. Деякі ламіновані панелі навіть мають спеціальний шар, імітуючий зріз деревини.

За типом покриття ламінат може бути матовим, напівматовим чи глянцевим. Глянцевий ламінат гарно "відзеркалює" світло та розсіює його по всій кімнаті. За рахунок цього приміщення візуально стає світлішим та просторішим. Проте, на ламінаті з глянцевою поверхнею подряпини та вм'ятини будуть більш помітними, ніж на матовій поверхні. Окрім того, матовий ламінат буде менш слизьким у порівнянні з глянцевим. Якщо ви обираєте ламінат для кухні або ванної кімнати, зверніть увагу на ламіновані панелі з підвищеним рівнем вологостійкості. Таке покриття для підлоги покрите спеціальною ущільнюючою речовиною в місцях замкового з'єднання.


Клас зносостійкості

Клас зносостійкості

В залежності від товщини та міцності верхнього шару, ламінат поділяють на декілька класів зносостійкості. Найпоширеніші з них - 31-й та 32-й, оскільки ці два класи є найбільш універсальними. Їх використовують як для власної оселі, так і для офісних приміщень. Зазвичай ламінат нижчого класу обирають для приміщень із низьким рівнем навантаження. Наприклад, таких як спальня чи робочий кабінет. Використання ламінованих панелей вищого класу може бути виправданим у їдальні, вітальні чи у дитячій кімнаті.


Легкий монтаж ламінату

Легкий монтаж ламінату

Одна з важливих переваг ламінату - легкий монтаж. Ламінат укладається як «плаваюча» підлога без використання клею. Кожна ламінована панель має спеціальне замкове кріплення, завдяки якому можна легко та швидко укласти підлогу та почати користуватися нею відразу після закінчення монтажу.

Панелі ламінату замикаються між собою за допомогою шипа і паза під кутом. Це робить конструкцію міцною та стабільною.


Що необхідно для укладання ламінату?

Що необхідно для укладання ламінату?

Під час підготовки до укладання ламінату не забудьте про наступні товари: підкладку, монтажну стрічку або ізоляційну плівку та плінтус.

Усі типи ламінату необхідно укладати на підкладку, яка одночасно є тепло- та звуко-ізоляцією. Під шаром підкладки потрібно покласти шар ізоляційної плівки, яка оберігає поверхню від вологи. Купуючи ламіновану підлогу, також не забудьте підібрати плінтус у відповідності до стилістики обраного ламінату.