Фарби та допоміжні товари

Назад до списку статей

ЯК НАНЕСТИ АНТИСЕПТИК ДЛЯ ЗАХИСТУ ДЕРЕВ’ЯНИХ СТІН БУДИНКУ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Шліфувальний папір
2. Захисний одяг
3. Широка пласка щітка
4. Лак

1.	ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

1. ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ

Антисептики для деревини (тут ми будемо говорити про антисептики для зовнішнього застосування) призначені для того, щоб захистити деревину від шкідливого впливу навколишнього середовища (комах, ультрафіолету, цвілі й грибка), при цьому вони не перекривають фактуру дерева. Антисептики бувають безбарвними й кольоровими.

УВАГА
Від того, як ви підготуєте поверхню під фарбування, буде залежати остаточний результат. Ніколи не наносьте антисептик на пошкоджену деревину! Поверхня дерева має бути суха, чиста й здорова.

1) Пофарбована або лакована поверхня.

Насамперед, необхідно зняти всі старі лакофарбові покриття до появи структури дерева. Для зняття старої фарби скористайтеся будівельним феном. Стежте, при цьому, щоб дерево не обгоріло. Ви також можете використовувати спеціальні хімічні засоби для зняття лакофарбового покриття. Завершіть підготовку поверхні шліфуванням за допомогою шліфувальної машини або вручну (папір із зерном №150 або №80). Шліфувати поверхню деревини потрібно обов’язково перед кожним шаром, оскільки це дозволить дереву рівномірно увібрати антисептик і забезпечити довготривалий захист. Якщо дерево місцями почорніло (значить, туди потрапила вода) - нанесіть на ці місця освітлювач для деревини. Якщо дерево уражене червоточинами, нанесіть на ушкоджені ділянки шпаклівку для дерева. Заповніть шпаклівкою тріщини й западинки, дотримуючись інструкції на етикетці. Дайте висохнути, зашліфуйте, очистіть від пилу.

2) Свіжа деревина.

Обробіть її шліфувальним папером. Очистіть від пилу.

3) Деревина, вже покрита антисептиком.

Якщо поверхня дерева не ушкоджена, то просто обробіть її шліфувальним папером і ретельно очистьте від пилу. Якщо поверхня дерева ушкоджена комахами, то проробіть із нею ті ж процедури, що і з поверхнею, покритою лаком або фарбою.

2.	НАНЕСЕННЯ АНТИСЕПТИКА

2. НАНЕСЕННЯ АНТИСЕПТИКА

Незважаючи на те, що антисептик вже містить інсектициди й фунгіциди, попереднє нанесення ґрунтовки все-таки є обов’язковим. Ґрунтовка додатково захистить дерево від комах, цвілі й синяви. Так само ви можете заґрунтувати поверхню тим же антисептиком, яким будете фарбувати й далі, але розведеним на 10% уайт-спіритом.

1) Ретельно перемішайте антисептик перед нанесенням.

2) Виконайте пробне нанесення антисептика на непомітній ділянці дерева, щоб переконатися, що вам підходить обраний колір.

3) Нанесіть речовину рясно за допомогою широкої пласкої щітки. Рухайтеся у напрямку волокон деревини, щоб речовина краще увібралася.

4) Через 3-6 годин, коли поверхня висохне, нанесіть другий шар.

5) Якщо деревина нова, перебуває на сонячній стороні будинку або занадто світла, то третій шар антисептика - обов’язковий! Він забезпечить дереву додатковий захист.

КОРИСНІ ПОРАДИ

По струганій поверхні використовуйте пласкі широкі щітки, вони полегшать нанесення речовини й забезпечать рівномірність покриття. Допустиме також використання вовняного валика з коротким ворсом. Якщо ви збираєтеся покривати деревину твердих порід (рідкісних), які погано вбирають антисептик, то перед нанесенням розведіть його розчинником. Це допоможе речовині краще увібратися в деревину. Щороку (або кожні 2 роки, зважаючи на стан дерева) намагайтеся оновлювати покриття. Користуйтеся завжди тим самим типом антисептика. Існують також антисептики, які утворюють більш щільне «воскове» покриття.

6) Щоб досягти більш вираженого глянсового ефекту, через 5 хвилин після нанесення останнього шару пройдіться по поверхні сухою щіткою.