Інструменти

Назад до списку статей

ЯК БЕЗПЕЧНО ВИКОНАТИ ЕЛЕКТРОДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Зварювальний апарат
2. Тримач електрода
3. Кабель живлення
4. Затискач заземлення
5. Шліфувальна машина
6. Електроди
7. Металева щітка і молоток для відбиття
8. Ручні лещата
9. Захисні рукавички
10. Захисна маска
11. Прозорі захисні окуляри
12. Робочий одяг з бавовняної тканини

БЕЗПЕКА

Не виконуйте зварювання в контактних лінзах і ніколи не дивіться незахищеними очима на електричну дугу. Щоб уникнути випаровування токсичної пари, НІКОЛИ не виконуйте зварювання поблизу місць зберігання трихлоретилену.

1. ВИДИ ЕЛЕКТРОДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

АПАРАТ ДЛЯ ЕЛЕКТРОДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

Електродугове зварювання дозволяє виконати зварювання завдяки сплавленню однакових за складом металів при надзвичайно високій температурі (3000°С і вище), що створюється електричною дугою. Дуга утворюється в результаті проходження електричного струму між електродом і зварюваними деталями.
Електрод - це металевий стрижень зі спеціальним покриттям. На кінці електрода (близько 15 мм від краю) відсутнє покриття, що дозволяє встановити електричний контакт.

Висока температура призводить до плавлення металу електрода і країв з’єднуваних деталей. В результаті плавлення утворюється зварювальний шов.
Електродугове зварювання призначене для наступних видів робіт:
- виготовлення крупних металевих конструкцій;
- слюсарні роботи;
- з’єднання великих металевих деталей або деталей товщиною більше 1,5 мм.
Воно має наступні переваги:
- економічність;
- висока міцність зварювальних швів;
- можливість зварювання звичайної, нержавіючої сталі та алюмінію;
- можливість ремонту виробів з чавуну.

2. РЕКОМЕНДАЦІЇ

1) Підготуйте деталі, що з’єднуються, добре зачистивши їх за допомогою металевої щітки.

2) З’єднайте краї деталей, бажано на рівній площині, і притримуйте їх за допомогою ручних лещат, щоб вони залишалися нерухомими в процесі зварювання.

3) Для захисту від ультрафіолетового випромінювання використовуйте захисний одяг (рукавички, робочий одяг, захисну маску).

4) Виберіть відповідний діаметр електрода залежно від виду робіт.

Вставте оголену частину електрода в тримач і зафіксуйте його.

5) Відрегулюйте силу струму зварювального апарата залежно від діаметра електрода.

3. ЗВАРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОДУГОЮ

1) Підключіть зварювальний апарат до розетки із заземленням та перевірте напругу.

2) Зафіксуйте лещата на одній із двох зварюваних деталей.

3) Потріть краєм електрода в тому місці, де має бути виконане зварювання. В результаті цього тертя утворюється дуга, яка добре помітна завдяки іскрам.

4) Після появи дуги піднесіть електрод до краю деталі на відстань 2 або 3 мм і почніть зварювання. Довжина дуги (тобто відстань між електродом і зварюваною деталлю) має бути постійною і приблизно рівною діаметру електрода.


5) Виконуйте зварювання, нахиливши електрод під кутом 60° і рухаючи ним у напрямку до себе. Зберігайте постійну швидкість, утримуючи постійний зазор від 2-3 мм. Опускайте руку по мірі плавлення електроду, щоб компенсувати його довжину.

6) Виберіть швидкість просування так, щоб ширина отриманого зварного шва (значення в) перевищувала в 1,5- 2 рази діаметр електрода.


7) Дайте зварному шву охолонути. Під час плавлення металів утворюється агломерат металевих шлакових включень, який захищає зварний шов під час охолодження.

8) Затверділий агломерат шлакових включень необхідно очистити шляхом відбивання і зачищання металевою щіткою. Відбийте його молотком і видаліть уламки за допомогою металевої щітки. Використовуйте захисні окуляри для захисту очей від дрібних уламків.

4.	ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ

4. ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ

ЗВАРЮВАННЯ ДЕТАЛЕЙ ПІД КУТОМ
1) Перед початком остаточного зварювання зробіть попереднє зварювання в декількох точках, щоб зафіксувати деталі.

2) Виконайте остаточне зварювання.

ЗВАРЮВАННЯ ТОВСТИХ ДЕТАЛЕЙ

1) Перед зварюванням дуже товстих деталей (більше 6 мм) необхідно за допомогою напилка або шліфувальної машини сточити на них фаски, щоб між ними утворився зазор.

2) Виконуйте зварювання у декілька етапів, щоб заповнити зазор між деталями.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Зберігайте електроди в сухому місці. Якщо під час зварювання на деталях виникають отвори, необхідно знизити силу струму на зварювальному апараті. З міркувань безпеки НІКОЛИ не використовуйте звичайне кольорове скло, використовуйте лише СПЕЦІАЛЬНЕ ФІЛЬТРУВАЛЬНЕ СКЛО.