Електротовари

Назад до списку статей

МОНТАЖ ГОТОВОГО КОМПЛЕКТА ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Термоплівка з електричним підведенням
2. Терморегулятор
3. Датчик температури підлоги
4. Комплект електричної проводки
5. Ізоляція
6. Монтажний матеріал для плівки і підлогового покриття.


МАТЕРІАЛ З ТЕПЛОВІДБИВНИМ ЕФЕКТОМ

Обов’язковою умовою використання термоплівки є вибір матеріалу з тепловідбивним ефектом, що знижує втрати тепла. Рекомендується використовувати матеріал товщиною 3 мм, покритий металізованою лавсановою або поліпропіленовою плівкою. В разі укладання під м’які підлогові покриття (лінолеум, ковролін і аналоги) краще використовувати тепловідбивний матеріал з м’яким прошарком. У місцях, що зазнають великих механічних навантажень (під керамічну плитку, керамогрангт, паркет і паркетну дошку), рекомендується використовувати матеріал із твердим прошарком, наприклад рулонну пробку або тепловідбивний матеріал з м’яким прошарком завдовжки 3 мм.

СКОТЧ

Використовуйте плитковий клей і монтажну сітку зі скловолокна з вічками від 5 до 20 мм в разі укладання плитки і керамограніта. Всі інші типи покриття можна укладати прямо на плівку, за необхідності використовуючи двосторонній

1. ВИБІР КОМПЛЕКТА ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Рекомендована температура: 20-21 °С для кімнати і 24-26 °С для підлоги. Бажана температура для кімнати встановлюється терморегулятором.

При комфортному обігріві заведена потужність на всю площу має бути не менше 80 Вт/м2, при основному -140 Вт/м2.

2.	МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

2. МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

1) Визначте площу і конфігурацію поверхні, на яку ви укладатимете теплу підлогу. Термоплівку рекомендується укладати лише на вільну площу, тобто на ту, яка не зайнята меблями і побутовою технікою (холодильник, плита, кухонна стінка, пральна машина, шафа-купе тощо). Не обов’язково покривати плівкою всі 100% поверхні підлоги вашого приміщення, достатньо 75-80% від загальної площі. Можливе встановлення тільки в місцях, які потрібно опалювати.

2) Укладіть тепловідбивний матеріал. Тепловідбивний матеріал укладається на підготовлену і вирівняну поверхню підлоги. Потім листи матеріалу скріплюються скотчем. Після того як поверхня підготовлена, прямо на неї можна укладати термоплівку.

3) Розкладіть листи термоплівки на тепловідбивний матеріал. Розріжте термоплівку на смуги потрібного вам розміру. Лінія відрізу позначена на термоплівці (cut space) і розташована через кожні 17,4 см. Забороняється відрізати плівку по інших лініях. Встановіть на смугу контактні затискачі. Контактний затискач встановлюється на мідну смугу (гладкий бік затискача повинен знаходитися всередині термоплівки, другий бік — зовні на мідній смузі). Затисніть контактний затискач і пасатижами або спеціальним інструментом. Переконайтеся, що затиск щільний, іскріння відсутнє. Ізолюйте лінії відрізу мідної смуги, смуги термоплівки, що знаходяться на кінці, для чого використовуйте коротку бітумну ізоляцію з І пакету. Приміром, на термоплівці на початку смуги вже встановлені контактні j затискачі і в кінці смуги встановлена ізоляція. Розкладіть відрізки термоплівки І по площі вашого приміщення, щоб мідний провідник знаходився знизу (повернений до тепловідбивного матеріалу). Лицьовим боком термоплівки буде той І бік, який довший за смугу карбонового напівпровідника, тобто мідний провідник виявиться знизу. Термоплівка розмотується на чистому, сухому і плоскому місці. Укладати термоплівку бажано за довжиною приміщення, уникаючи її пошкоджень: в цьому випадку буде більше цілісних смуг і менше точок підключення монтажних дротів. Смуги термоплівки необхідно закріпити скотчем до тепловідбивного матеріалу, щоб запобігти її зсуванню в процесі подальшого укладання підлогового покриття.

4) Установіть терморегулятор. Регулятор рекомендується встановлювати поблизу наявної електропроводки, якщо не потрібен монтаж спеціальної проводки для підключення системи. Він встановлюється на стіні, в найбільш зручному для користувача місці (поряд з розетками), так, щоб не заважати подальшому розставлянню меблів, монтажу кухні і встановленню побутової техніки. Регулятор можна встановлювати стаціонарно, як електричну розетку для прихованої або зовнішньої проводки, або підключати у вже наявну розетку за допомогою шнура.

5) Укладіть монтажні дроти і визначте місця для зняття ізоляції. Підключення термоплівки до мережі виконується паралельно, тобто всі монтажні дроти підключають з одного боку приміщення. У комплект входять дроти двох кольорів. Дріт одного кольору під’єднується лише до одного наконечника кожної смуги. Розташовуйте дроти так, щоб основні дроти проходили під плінтусом. Якщо ви хочете зробити сполучний кабель прихованим, вам потрібно проштробити канал у стіні, якщо зовнішнім - використовуйте монтажний декоративний короб.

6) З’єднайте термоплівку з дротом. Зніміть ізоляцію в місцях під’єднання термоплівки до наконечника. Підведіть оголений дріт до наконечника і щільно затисніть його за допомогою пасатижів.

7) Ізолюйте місця підключення. У комплект кожної смуги термоплівки входить 5 відрізків ізоляції. Для кожного під’єднання використовуйте 2 відрізки. Один відрізок кріпиться із зовнішнього боку, інший закриває внутрішній бік термоплівки і наконечника з дротом. П’ятий відрізок використовується для ізоляції мідної шини. Таким чином, отримуємо електроізоляцію і гідроізоляцію з`єднання.

8) Підключіть сполучні дроти до терморегулятора. Схема підключення дротів вказана на кожному терморегуляторі.

9) Встановіть і підключіть датчик підлоги до терморегулятора. Датчик підлоги встановлюється під термоплівку ближче до терморегулятора і кріпиться на чорній смузі плівки за допомогою скотча. Для вирівнювання підлоги під фінішне покриття зробіть канавки (заглиблення) в тепловідбивному покритті під датчиком підлоги і місцями з’єднання дротів.

10) Підключить терморегулятор до електричної мережі. Підключення терморегулятора, а потім живлення від електричної мережі має бути виконане кваліфікованим електромонтажником. Обов’язково враховуйте додаткові електричні пристрої, які можуть бути підключені до тієї ж мережі. Для системи потужністю 2 кВт і більше ми рекомендуємо робити підключення через окремий автомат з номіналом не менше 16 А.

11) Протестуйте систему обігріву. Ввімкніть систему і встановіть температуру нагріву підлоги. Перевірте нагрівання кожної смуги термоплівки. Перевірте пробником місця підключення монтажних дротів, а також ізоляції по лінії відрізу.

12) Укладіть фінішне підлогове покриття. Підлогові покриття, що не потребують додаткового стягування, укладаються безпосередньо на термоплівку. При укладанні плитки на цементно-клейовий розчин, щоб відбулося зчеплення між початковою стяжкою і розчином під плиткою, необхідно застосовувати монтажну будівельну сітку зі скловолокна з вічками від 5 до 20 мм. Для зв’язування початкової стяжки і клейової суміші, на якій триматиметься плитка, в термоплівці (у місцях ліній відрізу) прорізаються отвори довільної конфігурації, такі ж отвори прорізаються в тепловідбивному матеріалі.

13) Встановлення теплоії підлоги завершене, вмикайте і насолоджуйтеся теплом.

Вся надана інформація має рекомендаційний характер. Для встановлення, підключення й обслуговування електричних приладів і кіл звертайтеся лише до професіоналів, що пройшли відповідне навчання і мають дозвіл на такі роботи